Sjømann

Aktivismus je přirozenou součástí společenského diskurzu, měl by se ale promítat do politiky?

Odpovědi
Ametyst

Dnešní podoba aktivismu má za cíl rozvrtat, co funguje. Starat se o to, co bude za 30 let, ale kašlat na to, co bude zítra. Ignorovat místní,:ale starat se o druhý konec světa.
To sem přitáhl Havel s jeho nepolitickou politikou aktivismu a nátlakových neziskovek. Ty obcházejí rozhodování lidmi zvolených politiků, což je výsměch každému voliči.

Filip84

To je, ovšem, jen a pouze Tvůj názor, že „[a]ktivismus je přirozenou součástí společenského diskursu“, já jej rozhodně nesdílím, podle mého názoru je aktivismus důsledkem psychické poruchy, nemoci či úchylky, a proto patří do rukou psychiatrů a / nebo psychologů, nikoli do společenského diskursu.

magorvkleci

Když já netuším, co tazatel myslí, když napíše „diskurz“ nebo dokonce „společenský diskurz“ a „politika“.
Ostatně myslím, že uvádět otázku kategorickým tvrzením je podlé a je to tak na úrovni – s prominutím – nějakého novináře.

Sjømann

Filip: Pasivní společnost = lidé, kteří se nezajímají o věci veřejné, aktivismus = lidé se zajímají o věci veřejné, kandidují, tvoří si názory, nabízejí politické programy. Ale vidím, že aktivismus bohužel prošel tak silnou degradací, že už se na něj díváme s negativními konotaci. Upřímně se ale dnes nedivím. Tak jen pro vysvětlení, co vnímám jako akvitismus (že to není přilepování se na silnici).

Filip84

Námořník: „Vše pro lid, nic z lidu.“ Jeho císařské a královské apoštolské Veličenstvo Josef II.

Já nejsem demokrat. Nemyslím si, že sejde-li se 5× blbý, že výstup bude méně blbý, než kdyby vypracoval výstup každý jednotlivý blbec zvlášť.