Erik2468

Ako sa dá odmerať hrúbka ľudského vlasu?

Nejlepší odpověď
Kelt

Pracoval jsem na výrobě wolframových vláken, které byly tenčí než lidský vlas. Měřily se mikrometrem, nebo se posuzovala hmotnost naměřené vzdálenosti. Takže s vlasem by nebyly problémy.

Další odpovědi
Klaproth

V odkazu je popsáno 8 způsobů měření průměru lidské vlasu – https://fykos­.cz/_media/roc­nik12/ulohy/pdf/u­loha12_3_e.pdf?cache=

Kepler

Mikrometrem třmenovým nebo optickým. Též pomocí mikroskopu.

Drap

Ano dá, na člověku se kromě blbosti dá změřit snad vše.

Edison

Mikrometrem opravdu neeee… Mikroskopem, projekční metodou.

aliendrone

Také pravítkem? Třebas… natočit vlas těsně na válec v několika otáčkách, aby dosáhla výška natočení 1 mm a poděl počtem otáček. ;) :)

Dochy

Mikrometr je asi nejdostupnější rozumná metoda. Pak ten návin nebo projekce.

orwell

Poznámka: Rád vzpomínám na dobu, kdy bylo co měřit (na mé hlavě), ale nebylo čím. Teď je to opačně 🙂