led

Ako definujeme dve vojenské rakety, ktoré letia proti sebe? Ktorá je útočná a ktorá obranná, ak … (zvyšok v doplnení)

Ako definujeme dve vojenské rakety, ktoré letia proti sebe? Ktorá je útočná a ktorá obranná, ak vyštartovali v relatívne rovnakom čase?
Inšpirovala ma odpoveď Mc Merkuriona v otázke https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomuze-k-obrane-umisteni-raket-v-polsku-i-cr
Vidíme letieť proti sebe 2 vojenské rakety, jedna z nich zaútočila na tú druhú. Teda z laického hľadiska útočili obidve, tá zasiahnutá sa bránila zmenami kurzu, tá druhá ju prenasledovala.

Počkáme si na vyjadrenia médiií? -
Jedna strana napíše: „ich raketa zaútočila, my sme ju zostrelili“
Iní na píšu: „zaútočili raketou a zostrelili našu raketu“

obe informácie majú pravdu?

Nejlepší odpověď
Edison

Jak letí rakety je irelevantní. Podstatný je účel, za jakým byly vypuštěny a o tom rozhoduje člověk, někdy ve spolupráci s technikou.

Podotýkám, že NIKDY nezútočí raketa. Stejně, jako nestílí pistole a nezapíchává nůž. To všechno děšlají LIDÉ! To čím to dělají je jen NÁSTROJ.

Další odpovědi
mosoj

To je snadné. Podle současné filosofie útočí ty ruské a americké se jenom brání.

Nikdy nemohou letět dvě rakety proti sobě! Vždy jedna primárně letí na daný cíl ( tedy útočí na něj) a teprve druhá obranná letí na útočící raketu. Kdo vystřelí první útočí!!

aliendrone

Je to „trochu jinak“ – máme rakety (zůstanu u pojmenování NATO – např. protizemní (její cíl je na zemi) s plochou drahou letu [typ MGM-31 Pershing II]) a „antirakety“ (protiraketové systémy – např. ABM systém Patriot co nakoupili Poláci od amíků z 5 miliard USD). Ty druhé slouží k likvidaci těch prvních, tzn. že není „univerzání raketa“ se kterou se útočí i brání.

Systém Patriot měl jak známo poněkud tristní účinnost v první válce proti Saddámovi (kolem 60%), což je na pováženou, jelikož útočné ruské SCUDy jsou tou nejprvotnější a nejprimitivnější raketovou střelou z počátku 50. let (tedy zcela nesrovnatelnou se sofistikovanými dnešními systémy)

Zajímavé na tomto tématu je, že se nikdo nikde nezmiňuje o tom, že „Poláci chtějí“ na svém uzemí právě ty „útočné“, vyzbrojené jadernými hlavicemi – k tomu ovšem potřebují vojenskou přítomnost amíků, jelikož ti zase svůj „atomový pendrek“ nepustí z ruky (ostatně na to jsou i nějaké smlouvy o nešíření jaderných zbraní).

Prostě „Poláci chtějí na svoji obranu“ (!!!) ÚTOČNÉ strategické jaderné zbraně středního doletu, nicméně i cituplně „objektivní“ mainstreamová média se spokojí s termínem „rakety (na obranu)“. ROFL!!! Ať žije „objektivní, pravdivé a vyvážené zpravodajství“ – pravdoláskaři o5 slaví! ;) :D :D

Kryšpín

Aliendrone toto, zvláště poslední odstavec až si přečtě madam Ivzes okamžitě v ní chytnou žalobnické pudy a nahlásí odpověď jako nevhodnou, i když vážený pan generál Pavel prohlásil, že největší nebezpečí je z Ruska, tudíž možná část poláků má ohromný strach z Ruska a rakety je případně zachrání

aliendrone

Noooo , to si nemyslím. Ivzez je spíš ten přísně formální typ, který má plexus na „podělané rakety“, „debilní Poláci“, tykání na internetu a tyhle věci. Což v odpovědi nemám, takže jestli to přijde, tak pravděpodobně od někoho JINÉHO, předpokládám nějakého fanatického pravdoláskaře vitězného! Myslím! ;) :D :D

led

Humorista aliendrone, to aký čip vám to dali do RAM, že som sa musela pousmiať? PS, alebo prepísali ROM? 🙂

aliendrone

;) Vždyť jsou svátky na krku, co bych pro Vás neudělal v téhle předvánoční šialené magórii, trocha smíchu není nikdy na škodu, no ne? Hlavně že se povedlo! ;) :)

PS – však počkejte po Novém roce! ;) :D :D :D