Levana

ahoj, jak se resi toaleta s fenkou stredniho vzrustu na lodi dekuji

pes a lod

Nejlepší odpověď
www

Zkušenost nemám, proto jen odkaz z netu:
„Když plujete se svým psem po světě, dobře
si zjistěte právní předpisy.“
Záleží také na velikosti lodi.

Zdroj: www.yacht-magazine.cz/cz/od­borne-clanky/plavby/295-pes-na-lodi/

Další odpovědi
pusinka50

Našla jsem tohle, přečti si nejdřív v letecké dopravě, pak je na to odkaz u lodní dopravy:

Letadlo:
Pro většinu leteckých společností jako přepravců platí zásada, že do přepravního prostoru pro cestující (chcete-li do kabiny letadla) cestující se psem nemůže. Existují však přepravní letecké společnosti, které v závislosti na konstrukci letadla velikosti přepravní kabiny umožní přepravu psa malých rozměrů a určité hmotnosti umístěného v přepravce bezprostředně s vlastníkem cestujícím v kabině letadla. je proto v zájmu vlastníka i jeho psa, aby se předem, nejpozději při rezervaci letenky na skutečnosti související s možností přepravy psa v kabině podrobně informoval. Psy větších rozměrů je možno v zásadě přepravovat v nákladovém prostoru letadla. I pro tento způsob přepravy však platí řada specifik v závislosti jednak na konstrukci zavazadlového prostoru letadla, jednak na typu letecké přepravní společnosti.
Na velikost a druh přepravky je třeba se předem informovat, stejně tak jako na náležitosti (chcete-li dokumenty) kterými musí být pes vybaven z hlediska veterinárních předpisů, např. osvědčení, potvrzení, očkovací průkaz apod. Platí v zásadě, že by cestovat neměl pes nemocný.
Pes, který je přepravován ve schráně či jiné přepravce zpravidla nemusí mít vlastní letenku, protože za něho jeho vlastník platí jen poplatek, popř. příplatek za nadváhu, a to v důsledku skutečnosti, že ve většině leteckých přepravních společností je přepravka se psem považována za nadbytečné zavazadlo. I o této skutečnosti je třeba se předem informovat.

Loď:

o možnostech přepravovat psa lodí platí obdobné jako o přepravě psa leteckými společnostmi. Jednotlivé lodní společnosti se však mohou lišit v některých pravidlech. Na místě je pro tento případ požadovat písemné potvrzení od lodní dopravní společnosti, garantující vlastníkovi přepravu lodí i pro jeho psa.I zde je tedy na místě se předem podrobně informovat jednak v pobočce zvolené přepravní společnosti, jednak na velvyslanectví země, která je cílovou zemí, popř. na velvyslanectví zemí, u jejichž břehů bude loď kotvit. Podmínky jednotlivých zemí se totiž mohou značně lišit, a tak by se mohlo stát, že by vlastník nemohl se psem vyjít na pevninu v důsledku omezení či dokonce vyloučení možnosti opustit loď spolu se psem.
Tyto skutečnosti nelze podceňovat, neboť každý suverénní stát má své vlastní vnitrostátní zákonodárství,kte­ré, kromě dalších otázek, může upravovat také problematiku podmínek a náležitostí, které je třeba respektovat proto, aby vlastník mohl se psem na pevninu. Odlišně mohou být také upraveny podmínky pobytu psa v určité zemi a požadavky na jeho zdravotní stav. Je proto nanejvýše vhodné se před přepravou psa lodí poradit s veterinárním lékařem o aktuálním zdravotním stavu psa, o očkování a dalších náležitostech tak, aby se cestováním se psem stalo bezproblémovým.

PSÍ PASY

Cestování se psy se po vstupu do EU na jedné straně poněkud zkomplikovalo, a na druhé poněkud usnadnilo. Největší novinkou je tzv. Europas – nová modrá knížečka s čísly na každé stránce a s naprosto zvláštním způsobem řazení údajů. Takže zatímco nám lidem stačí k cestě po EU občanský průkaz, potřebujeme pro svého miláčka nový dokument, který se jmenuje Pas zvířete v zájmovém chovu. Je modrý a má nápis Evropská unie, Česká republika. Nebo také Tierpas, Eurounion, Deutschland. Nebo podobně.Tento pas už ale nestojí dvacku, ale podstatně více (me stal u jednoho veterinare 200,– u druhyho 140,–)