Avatar uživatele
Registrovaný

ahoj, jak se resi toaleta s fenkou stredniho vzrustu na lodi dekuji

pes a lod

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zkušenost nemám, proto jen odkaz z netu:
"Když plujete se svým psem po světě, dobře
si zjistěte právní předpisy."
Záleží také na velikosti lodi.

Zdroj: www.yacht-magazine.cz/cz/odbor ne-clanky/plavby/295-pes-na-lo di/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Našla jsem tohle, přečti si nejdřív v letecké dopravě, pak je na to odkaz u lodní dopravy:

Letadlo:
Pro většinu leteckých společností jako přepravců platí zásada, že do přepravního prostoru pro cestující (chcete-li do kabiny letadla) cestující se psem nemůže. Existují však přepravní letecké společnosti, které v závislosti na konstrukci letadla velikosti přepravní kabiny umožní přepravu psa malých rozměrů a určité hmotnosti umístěného v přepravce bezprostředně s vlastníkem cestujícím v kabině letadla. je proto v zájmu vlastníka i jeho psa, aby se předem, nejpozději při rezervaci letenky na skutečnosti související s možností přepravy psa v kabině podrobně informoval. Psy větších rozměrů je možno v zásadě přepravovat v nákladovém prostoru letadla. I pro tento způsob přepravy však platí řada specifik v závislosti jednak na konstrukci zavazadlového prostoru letadla, jednak na typu letecké přepravní společnosti.
Na velikost a druh přepravky je třeba se předem informovat, stejně tak jako na náležitosti (chcete-li dokumenty) kterými musí být pes vybaven z hlediska veterinárních předpisů, např. osvědčení, potvrzení, očkovací průkaz apod. Platí v zásadě, že by cestovat neměl pes nemocný.
Pes, který je přepravován ve schráně či jiné přepravce zpravidla nemusí mít vlastní letenku, protože za něho jeho vlastník platí jen poplatek, popř. příplatek za nadváhu, a to v důsledku skutečnosti, že ve většině leteckých přepravních společností je přepravka se psem považována za nadbytečné zavazadlo. I o této skutečnosti je třeba se předem informovat.


Loď:

o možnostech přepravovat psa lodí platí obdobné jako o přepravě psa leteckými společnostmi. Jednotlivé lodní společnosti se však mohou lišit v některých pravidlech. Na místě je pro tento případ požadovat písemné potvrzení od lodní dopravní společnosti, garantující vlastníkovi přepravu lodí i pro jeho psa.I zde je tedy na místě se předem podrobně informovat jednak v pobočce zvolené přepravní společnosti, jednak na velvyslanectví země, která je cílovou zemí, popř. na velvyslanectví zemí, u jejichž břehů bude loď kotvit. Podmínky jednotlivých zemí se totiž mohou značně lišit, a tak by se mohlo stát, že by vlastník nemohl se psem vyjít na pevninu v důsledku omezení či dokonce vyloučení možnosti opustit loď spolu se psem.
Tyto skutečnosti nelze podceňovat, neboť každý suverénní stát má své vlastní vnitrostátní zákonodárství,které, kromě dalších otázek, může upravovat také problematiku podmínek a náležitostí, které je třeba respektovat proto, aby vlastník mohl se psem na pevninu. Odlišně mohou být také upraveny podmínky pobytu psa v určité zemi a požadavky na jeho zdravotní stav. Je proto nanejvýše vhodné se před přepravou psa lodí poradit s veterinárním lékařem o aktuálním zdravotním stavu psa, o očkování a dalších náležitostech tak, aby se cestováním se psem stalo bezproblémovým.


PSÍ PASY

Cestování se psy se po vstupu do EU na jedné straně poněkud zkomplikovalo, a na druhé poněkud usnadnilo. Největší novinkou je tzv. Europas - nová modrá knížečka s čísly na každé stránce a s naprosto zvláštním způsobem řazení údajů. Takže zatímco nám lidem stačí k cestě po EU občanský průkaz, potřebujeme pro svého miláčka nový dokument, který se jmenuje Pas zvířete v zájmovém chovu. Je modrý a má nápis Evropská unie, Česká republika. Nebo také Tierpas, Eurounion, Deutschland. Nebo podobně.Tento pas už ale nestojí dvacku, ale podstatně více (me stal u jednoho veterinare 200,- u druhyho 140,-)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1222
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 375
Zlatý annas 338
Zlatý ReHu 310
Zlatý hanulka11 296
Zlatý marci1 295
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.