Dados

Absolutně nic

Slyšel jsem názor, že za našim vesmírem nic není. Žádná hmota, čas, prostě nic. Je to možné ?

Nejlepší odpověď
TEREZA.B

Ano, nic tam není. Ale za devatero nicy zas něco určitě bude.

Další odpovědi
JájsemRaibek

ano, je to možné.
Ale pokud někdo dokáže že tam něco je nebo není tak je opravdu, ale opravdu velký machr.

mosoj

A to je kde, když podle současných poznatků je vesmír nekonečný ?

dudu

Objektivně řečeno zatím víme houby jaká je pravda. I v našem vesmíru zkoumáme asi 5% viditelné hmoty a energie a ve zbylých procentech se odkazujeme na temnou hmotu a energii. Jakoby se pokoušíme popisovat podobu a obsah temné místnosti z níž jsme dosud spatřili jen zlomek.
Podle jiných teorií např. existuje mnoho vesmírů vedle sebe a jsou omezeny jakýmisi energetickými – silovými bublinami, kde se rozpínají. Ten náš vesmír údajně nyní naplňuje cca 3/4 prostoru a na jeho okraji dochází vlivem sil od „sousedů“ k určitému hromadění hmoty.
Také nelze vyloučit, že celé to čudo má podobu holografické projekce, protože dnes už dohlédneme hodně daleko a ejhle, tam se vědcům plocha rozpadá na cosi, co vypadá jako pixely u digitální fotografie!??

Beer4Real

to by pak dalo slovu „Nic“ úplně jiný význam než má teď

pusinka50

Je tam ta samá energie, jako v našem vesmíru. Energie se ve fyzice skládá z molekul a atomů, čili je to hmota, stejná jako náš vesmír, jen trochu vzdálenější.

led

Absolútne nič… čo to je? Absolútne nič vlastne ani nejestvuje. Teoreticky by som mohla povedať za našim vesmírem nic " nami hmatatené" není