sardoska

výpověď ze zaměstnání ze strany zaměstnance

Chtěla bych dát v práci výpověď dohodou. Existuje i jiná forma výpovědi než dohodou? Jaký typ je nejlepší? Potřebuju poradit s tím, jak má výpověď vypadat. Co všechno musí obsahovat apod. Máte někdo odkaz na nějaký vzor, který bych mohla použít? Děkuju.

Nejlepší odpověď
standa

…ještě bych předchozí odpověď doplnil o tyto ´právnické´ informace :

  • „výpověď dohodou“ je nepřesný termín, protože buď se jedná o VYPOVĚĎ (a pak běží 2 měsíční výpovědní doba a pracovní oměr skončí až uplynutím této výpovědní doby) nebo se jedná DOHODU (a pak pracovní poměr skončí dnem, na kterém se se zaměstnavatelem dohodnete)
  • výpověď je jednostranný akt a stačí, když ji zaměstnavateli předáte (i bez udání důvodů)
  • na dohodu však potřebujete zaměstnavatelův souhlas
  • do výpovědi stačí uvést kromě inicializačních údajů vás a zaměstnavatele jen větu, že podáváte výpověď dle § 50 ZP, datum podání vpovědi a podpis převzetí zaměstnavatelem

Doplňuji:
To mosoj:

„standa“ dávám palec nahoru.
***Standa: dík 🙂

Jenom bych doplnil, že je dobré pokusit se o výpověď dohodou.
***Standa: díky za palec nahoru, ale asi jste nečetl moji odpověď, žádná „výpověď dohodou“ neexistuje !

Pokud zaměstnavatel neodpoví(záporně nebo kladně) do 14 dnů, právně se má za to, že souhlasí a výpověď dohodou je platná.
***Standa: totální blábol, pisatel promine, ale opravdu jsem nemohl použít jiný výraz !

Pokud ne podám výpověď novou, nic nepromeškám protože výpovědní lhůta se počítá od 1. následujícího měsíce.
***Standa: jediná rozumná věta z celého příspěvku 🙂

Pokud jdu do starobního důchodu žádnou výpověď není třeba dávat.
***Standa: a to se tedy pletete !

Buď se mnou zaměstnavatel ukončí prac. poměr nebo můžu pracovat dál.
***Standa: dnes je to jedno, ale ještě loni nemohl být souběh ´důchodu´ a pracovního poměru na dobu určitou…, a pokud by teoreticky zaměstnavatel nesouhlasil s ukončením pracovního poměru dohodou, tak zaměstnanci nezbylo než dát výpověď s tím, že do důchodu mohl nastoupit až uplynutím výpovědní doby

Přece se nebudu zaměstnavatele ptát jestli mi dovolí jít do důchodu ?????
***Standa: to samozřejmě ne, ale na ukončení pracovního poměru se zeptat nebo dohodnout musíte… a loni to pro ´důchod´ bylo nutné, fakt !

Další odpovědi
fortin

Jméno a příjmení .............­.............­.............­.....
Datum narození .............­.............­.............­.........
Bydliště .............­.............­.............­.............­.........
dále též „zaměstnanec“ na straně j e d n é

Obchodní firmě: .............­.............­.............­....
Se sídlem: .............­.............­.............­..
IČ: .............­.............­.............­..............
OR KS: .............­.............­............, oddíl ..............., vložka .............­.............­...
Jednající: .............­.............­.............­..............
dále též „zaměstnavatel“ na straně d r u h é

Věc: Žádost o rozvázání pracovního poměru dohodou

I.

Vážený pane (vážená paní/slečno),

jsem u Vás zaměstnán(a) na základě pracovní smlouvy ze dne .............­.............­....
jako .............­.............­...

II.

V souvislosti s mým odchodem do starobního důchodu dne ................ žádám o rozvázání mého pracovního poměru ke dni .............­.............

Své stanovisko mi sdělte nejpozději do .............­.............. V případě kladného vyjádření s tímto návrhem je uvedený termín posledním dnem mého pracovního poměru.

V .............­.............­.............­.......... dne .............­.............­.........

…………………………………­……………..
zaměstnanec

mosoj

„standa“ dávám palec nahoru. Jenom bych doplnil, že je dobré pokusit se o výpověď dohodou. Pokud zaměstnavatel neodpoví(záporně nebo kladně) do 14 dnů, právně se má za to, že souhlasí a výpověď dohodou je platná. Pokud ne podám výpověď novou, nic nepromeškám protože výpovědní lhůta se počítá od 1. následujícího měsíce.
Pokud jdu do starobního důchodu žádnou výpověď není třeba dávat. Buď se mnou zaměstnavatel ukončí prac. poměr nebo můžu pracovat dál. Přece se nebudu zaměstnavatele ptát jestli mi dovolí jít do důchodu ?????

mosoj

Standa : 1. Není tady třeba slovíčkařit.
2. Tazatelka chce dát výpověď letos a ne v minulém roce !!! navíc nechce jít do důchodu !!! Tento problém jste sem zatáhl vy.
Nemáte pravdu. Zaměstanavatel je povinen na návrh o ukončení pracovního poměru odpovědět. Pokud neodpoví má se za to, že s návrhem souhlasí. Za tím si stojím. Nechte si udělat právní rozbor. Je možné že se pouze změnila doba do kdy má zaměstnavatel odpovědět.
Neznám zaměstnavatele který by bránil jít někomu do důchodu nebo se nějak
s pracovníkem nedohodl pokud by chtěl aby dál pracoval.