Veerdi

Ukončení pracovního poměru dohodou

Nevíte za jak dlouhou dobu se vypočítává průměr odstupnýho?Manžel má dostat trojnásobek a všude je uvedeno,že z průměru.Ale z jakýho?Za poslední 3 měsíce?Je to vůbec nějak daný?

Odpovědi
kenyrts

Průměrným výdělkem zaměstnance se rozumí průměrný hrubý výdělek, který zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu zúčtované zaměstnanci k výplatě v rozhodném období a z odpracované doby v rozhodném období. Za odpracovanou dobu se považuje doba, za kterou zaměstnanci přísluší mzda nebo plat. Dojde-li ke zúčtování mzdy nebo platu za práci přesčas v jiném rozhodném období než v tom, ve kterém byla tato práce vykonána, zahrnou se do odpracované doby také hodiny práce přesčas, za kterou je mzda nebo plat poskytnuta. Rozhodným obdobím potom je předchozí kalendářní čtvrtletí. Průměrný výdělek se zjistí k prvnímu dni kalendářního měsíce následujícího po rozhodném období.

standa

Důležitější než to jak se stanovuje průměr je ta číslice „3“ která vyjadřuje, že manžel dostane 3 platy 🙂

V podstatě počítejte s tím, že se bude jednat o 3-násobek čisté mzdy, kterou manžel dostával v uplynulém čtvrtletí.