LojzaB

Výpověď ve zkušební době ze strany zaměstnance

Když je člověk ve zkušební době, např. 2 týdny a dá výpověď, tak dostane peníze za to, co odpracoval nebo má smůlu a nedostane nic a je tak tedy lepší počkat až na výplatu a posléze dát výpověď? Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak daleko to naše vláda ještě snad nedotáhla. Dostaneš odměnu za to co sis odpracoval a vydělal.

Další odpovědi
marci1

Pokud dá zaměstnanec výpověď ve zkušební době, dostane mzdu za dny, které odpracoval. Tedy alespoň pokud se jedná o solidní firmu.

led

"Zkušební doba slouží k vzájemnému „oťukání“ zaměstnance i zaměstnavatele, takže pokud jeden z nich nebude v novém pracovním poměru spokojený, může jej i bez udání důvodů ukončit. " Zákoník práce ČR.
Za odpracovanú prácu musí pracovník dostať zaplatenú mzdu