06miley

Smetanove omáčky

Prosííím jak se dělají dobre smetanove omačky prosíím

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Způsobů je několik, záleží na druhu omáčku, ale v podstatě existuje jeden základní a nejjednodušší způsob.
Základem takové omáčky je jíška, resp. bešamel.
Rozpustíte máslo, přidáte hladkou mouku – lepé méně. A mícháte tak dlouho, až vznikne jednolitá, kašovitá hmota – jíška. Pozor, nesmí se připálit. Do této hmoty přilejete mléko nebo smetanu, přichutíte a povaříte. samozřejmě přidáte další suroviny podle toho, jakou omáčku chcete. Výtečná je třeba houbová.