hanulka11

Prosím, kdo má recept na dobrou domácí paštiku ?

Babička ji dělala ze 3 druhů masa + další ingredience ,pak dala vše do sklenic a zavařila . Bohužel nemám recept . Pomůže mi někdo – třeba bude podobný – hlavně chci vyzkoušený .Díky moc.
Doplňuji:
Prosím tedy o recepty – budu vděčná za každý – díky moc.

Nejlepší odpověď
Drap

Dělávám jen z jater a masa. Pokud budeš mít zájem, napiš.

Další odpovědi
Sůwa

Paštik jsem dělala už spoustu, nejvíc záleží na jemnosti fáše a použitém koření. Nabízím třeba návod na paštiku ze zaječího, nebo králičího předku:
Na 100g rozkrájené slaniny nechat zesklovatět 1 cibuli a na to dát podusit očištěné a osolené maso, u zvěřiny potřené mletým jalovcem ( v papiňáku cca 30 min.). Měkké maso vykostit a i s cibulkou 2× – 3× umlít spolu se syrovými játry, aby kašovina nedrhla mezi prsty. Pak přidat namočenou a vymačkanou housku + vejce + sůl + koření + 100g slaniny na kostičky + rozředit vývarem ( může být dost řídké ). Já to většinou vařím v troubě ve vodní lázni – vyložit formu plátky slaniny, formu zakrýt alobalem a položit do pekáče s vodou asi na 1 – 1 1/2 hodiny. Dá se to samozřejmě zavařit i do skleniček. Vyklápí se až po úplném vychladnutí.
Paštikové koření : skořice, tymián, zázvor, bobkový list, nové koření, pepř – v troubě usušit, utlouct v hmoždíři a prosít, ale dá se i koupit.
Žádný univerzální návod na to asi není, třeba vepřové maso se předem nedusí a hodně záleží na kořenění podle vlastní chuti.

elektrikář

Naši dělávali paštiku z vepřových jater, a pečeného bůčku. Játra se uvařila, maso upeklo. Rozemlelo z 2 žemlemi namočenými v mléce, 2 osmažené cibule sůl pepř, a paštikové koření. 3 syrová vejce,CC 20 deka špeku na malé kostičky Pokud smněs byla řídká přidala se strouhanka. 3 decové skleničky se vyložily anglickou slaninou naplnily masovou kaší a sterilizovaly se 1 hodinu v varu ve vodní lázni Otočené nechalo vychladnout. druhý den sterilizace další hodinu. Mněli jsme jí doma takovou hrubší. Masová smněs s kořením jde rozmixovat na jemno přidat špek na kostičky pro vzhled. Přeji dobrou chuť.
Doplňuji:
Pro jinou chuť se dájí žemle namočit do červeného vína, Přidat dušené houby. Nebo sklenka koňaku

Zdroj: Moje maminka