Avatar uživatele
fortin

Tymián koření

Jaký máš názor na tymián? Dal jsem ho do smetí kvůli pachu.
Doplňuji:
Díky. Otravě jsem se vyhnul. Tymián totiž letěl i s kachnou. Dobrou noc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5225 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ještě něco k tyminánu. Jak uvedl Kenyrts, jde o koření i lék. Užívá se nejen ve Středozemí. Tymián tvoří součást polévkového koření „bouquet garni" používaného ve Francii, přidává se při uzení masa, do sýrů, do sekaných mas, ke zvěřině, do salátů, do hrachových a fazolových pokrmů; k nakládání okurek, do omáček, k zelenině, k přípravě ryb, na italskou pizzu, v Německu spolu s bobkovým listem i do kysaného zelí. Patří ke stejnému typu bylinek jako majoránka, ale je aromatičtější. Chce si na něj zvyknout. Mně osobně jeho chuť nevadí nejen na kachně.
Doplňuji:
Podle http://www.svet­bedynek.cz/jed­nodruhove_sacek/966-koreni-tymian-sacek/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

Tymián je kromě koření také léčivou rostlinou. Působí dezinfekčně proti střevním parazitům. Je to význačný dezodorační prostředek, protože odstraňuje pachy. Působí rovněž proti průjmům a nadýmání, ulevuje při chronických zánětech žaludku. Kromě toho mírni kašel a pomáhá při bronchitidách a černém kašli. Ve velkých dávkách není prospěšný, neboť může způsobit i otravu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
leorespect

Čau!Jo,souhlasím.MÁ hodně výraznou vůní…ale víš,jak je dobrý,když děláš ryby???Ta vůně z rybího masíčka…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek