petka

Je dobré namáčet houby do vody?

Většinou čistím houby tak,že je vložím do dřezu s vodou,aby se omyly. Není to ale špatný postup? Nenasají příliš vody a neškodí to něčemu??? Třeba v chuti, vaření apod.

Nejlepší odpověď
Drap

je lepší použít vlhký hadřík pokud je to nutné.

Další odpovědi
hanulka11

houby by se neměli máčet, je dobré je dobře hned očistit z nečistot v lese a pak štětečkem dočistit doma , při máčení zbytečně nasávají vodu .Ne ,že by to snad škodilo, ale chuť už není taková i tak ,při dušení se z hub dost vody vydusí-aniž by se máčely.

baghira

Houby samy o sobě obsahují dost vody (poznáš rozdíl mezi čerstvou a sušenou), takže omytí jim neuškodí. Nanejvýš některé křehké druhy se při tom třeba mechanicky poškodí, ale to je jedno, stejně je krájíš.

tatanka

V případě, že houby jsou určeny na zavařování tak to určitě nevadí naopak bych do vody přidal trošku soli a octa, pak i ten nejzavrtnější červík vyleze.
Neznamená to však, že se houby máčí přes noc!