Proč mi notebook píše místo písmen čísla?

Dobrý den. Nejspíše jsme na notebooku zaply nechtěně nějaký režim a teď když píšu, tak mi to místo písmen píše čísla u všech kláves, na kterých je nad tím písmenkem třeba číslo. Písmena to píše jen v případě, že držím při psaní pořád zmáčknutou klávesu Fn, Prosím poraďte mi co s tím, jak to zase vrátit. Děkuji za radu Lucie

Nejlepší odpověď
quentos

Máte nejspíš zapnutou americkou klávesnici. Přepnout se to dá

  • nejčastěji zkratkou levý Alt + Shift (zmáčku levý Alt, držím ho a mezitím klepnu do Shiftu)
  • nebo Ctrl + Shift

… nebo ještě jeden způsob – v pravém dolním rohu obrazovky Vám svítí v modrém poli bílá písmena EN nebo US (angl./americká klávesnice). Když na to klepnete, měla by se zobrazit nabídka vrácení zpárky na CS/CZ.

Další odpovědi
matesik75

Nejpravděpodobněji máte zapnutou numerickou klávesnici, zjistíte to tak,že vám svítí kontrolka většinou zámeček a číslo. Toto se vypíná pomocí klávesy Fn+NumLk(F11). U jiných ntb než Acer to může být jinak.
Ještě je jedna možnost a to že používáte externí klávesnici a na ní je zapnutý NumLock to má vliv i na klávesnici notebooku.

panenka

zřejmě máte zaplou bud numerickou nebo americkou klávesnici

anonym

Funguje pouze od matesik75