JájsemRaibek

Kdo nebo co mi přeměnilo čas na mém PC?

Dnes jsem si všiml, že mám na PC posunutý čas přesně o jednu hodinu dopředu. Jako by se měnil čas ze SEČ na SELČ, ale tento se sám měnil již minulý týden.
Mám OS Windows 8.1 a tak se ptám, kdo nebo co mi ten čas změnilo? A co vy? Máte také čas změněný?
Doplňuji:
(UTC+01:00) Praha, Bratislava, Budapešť, Bělehrad, Lublaň

Nejlepší odpověď
lexx

Poáč comp neví kde se nacházíš, nastavit časové pásmo jak bylo již uvedeno. Je paradoxem že starý mobil kripl z bazaru Ericsson to pochopil a loňská Nokia ne…možná je to opět v nastavení software, nebo tím že každý pracuje v sítí jiného operátora…

Další odpovědi
gecco

Jak máš nastavené časové pásmo?
Doplňuji:
Takže zkus ještě Datum a čas → Upravit, záložka Čas v internetu – jaký tam máš (případně) nastavený server?

anonym

Mám také win 8,1 a čas je v pořádku.
Doplňuji:
Klik vpravo na čas a datum,pak upravti datum a čas tam zvolit správné čas.pásmo.

JájsemRaibek

time.windows.com
s ničím jsem nehýbal, jen po zjištění jsem klikl na čas,… změnit a posunul o hodinu zpět.

gecco

Případně zkus změnit server na https://suppor­t.ntp.org/bin/vi­ew/Servers/Pu­blicTimeServer000464 – ten je českej…
😉

JájsemRaibek

Jugare, to klik vpravo,… jsem udělal, abych nastavil správný čas, tedy vrátil o hodinu zpět. Ale proč se to samo posunulo nevím.