kubik!

Jak nastavit Num Lock?

Jak nastavit ve Wondows 7 Num Lock? Nejjednoduzsi zpusob (prihlasovaci obrazovka nefunguje), do Biosu se nedostanu, v registrech i pres postup dle presneho navodu dochazi k chybe. IT podpora odmita pomoci. Pres ovladaci panely potrebuji heslo IT a to samozrejme nemam… Myslim nastaveni v tom smyslu, aby byl Num Lock zapnuty pri zapnuti pocitace…

Odpovědi
Dochy

Co myslíš tím „nastavit numlock“? Obvykle se stiskne klávesa…

cochee

A proč to chceš mít už při zapnutí počítače, když jak říkáš do BIOSu se nedostaneš a přihlašovací obrazovka nefunguje? Po najetí Windows se pak nastaví takový stav NumLock, jaký byl při posledním vypnutí Windows.

Adam2

Až vymyslíš něco jako Wondows 7, tak si tam naprogramuj Num Lock zapnutý při zapnutí PC. ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ

Dochy

Coche: Nevím jak to má Kubik, ale máme v práci u NTB bezdrátovou klávesnici a ta startuje taky vždy s vypnutým numlockem (a s… mně to). Měla by být nějaká utilitka od výrobce, ale nevím, zda nastavuje opravdu přímo klávesnici, nebo jen vždy při startu Windows ten Numlock sama zapne (také nemám admin práva abych to vyzkoušel a domu se mi to tahat nechce)

kubik!

Sice nemám NTB, ale stolní počítač, ale NumLock mi po vypnutí počítače zapnutý nezůstane (po vyzkoušení několika variant, např. zapnout počítač, zapnout NumLock, vypnout bez přihlášení, taky nezabralo), kdyby tomu tak bylo, tak mi ani nenapadne o tom přemýšlet. Přesně jako cochee reagoval i náš ajťák.

cochee

Nechápu, proč jako IT odmítá pomoci (jak píšeš v základu otázky). Pak jsou dvě možnosti s tím BIOSem, ve většině BIOSů to jde nastavit. Takže buď je BIOS pod heslem, což je bohužel bez IT správce neřešitelné (ono to řešitelné je, ale hrozí fatální následky v podobě „bricknutého“ (zcihleného) kompu), anebo nevíš, kterou klávesou se do BIOSu dostat. Nejčastější klávesy jsou: Del, F1, F2 nebo F10. Pokud se tam dostaneš, hledej položku, která by měla znít ve smyslu „NumLock Power On State“ (stav NumLocku po zapnutí PC) a jestli je tam On (zapnuto), tak paradoxně někdy pomůže ji nastavit jako Off (vypnuto). Při odchodu z BIOS Setupu samozřejmě ulož změny (Save any changes and exit).

cochee

No dobrá, ale to je trošku atypická situace, žejo 🙂

Dochy

Atzpické to sice je, ale když na to dojde, tak taky docela protivné. Takže ten zájem o řešení docela chápu. Máme navíc zaheslovanej harddisk, notebook v docku, takže touto klávesnicí musíme zadat číselný kód aby vůbec naběhl systém. Tady docela nase.. když na klávesnici nefunguje po startu num pad.