oliva

Jak zapnout num.klávesnici?

čím mám aktivovat numerickou klávesnici na touch padu na asusu f5gl ap246.

Odpovědi
dave09

Numerická klávesnice jde aktivovat přes klávesu NumLock, kterou lze u notebooku stisknout pomocí kombinace dvou kláves. Obvykle Fn a Insert.

Ala81

Numericka klavesnice i touchpad se u notebooku Asus daji vypnout (zakazat) v biosu pod polozkami internal numeric keyboard (numericka klavesnice) a internal pointing device (touchpad). Standardne by mely byt obe povolene. Osobne mam num. klavesnici v biosu zakazanou, poridil jsem si exteni usb num pad a pri stisku klavesy num lock na externi se mi aktivovala i interni, takze jsem misto nekterych pismen psal cislice. Zapnuti num. klavesnice v systemu se provadi pomoci modreho tlacitka Fn a klavesy na ktere je modry napis NumLk. Jak jiz bylo receno, u Asusu je to klavesa Insert, anebo se daji znaky numericke klavesnice (modre) psat primo s pridrzenim klavesy Fn, ale bez zapnuteho Num Locku.