Kric.ouwner

Proč lidi lžou že není práce ???

Teď jsem vstal s čajem a snídaní pročítal si otázky a zaujala mě jedna že " proč teď není práce a za socialismu byla " , no s prominutím toto nemohl napsat normální člověk , všude kolem sebe vidím jak si lidé stěžují na to že není práce , ale když si vezmu že Pragostav a Metrostav má už hodně dlouhou dobu zelenou tzn . nabírají lidi a ještě stále berou ale když tam prý příjdou lidi na pohovor a zjistí že by měli makat 12–13 hodin denně tak prý řeknou " no tak já se pak ozvu " a už se neozvou , nebo Mc Donaldy a KFC těch je po Praze tak 150× a ty také berou a když si projedete inzeráty na internetu tak tam najdete práce habaděj , jistě že většina vystudovali obchodní akademie a touží po práci manažera za 30K měsíčně či co nebo automechanika a chtějí jen dělat s autama , ale to je jen rozmazlenost a lenost a to právě tehdy nebylo rozmazlenost lidé makat museli a v tom je ten rozdíl , tak proč si tedy lidé vymýšlejí ?
Doplňuji:
Souhlasím celkem s " ondrasovky a tom004 " , ale já nemyslel jen prahu to byl jen příklad , no ale když to vezmu u osobní zkušenosti když si skočím do hospody na pivo s kamarádama a vidím tam ty chlapy kolem 50–60 jak si u krabky startek stěžují že jak těžko hledají práci a přitom ožralí pak zvou výčepní na pivo a panáka a takto to jde denně , a makat 12 hodin denně mi vůbec nepříjde divné vezmeme si policisty ( PMJ ) makají 12 ti hodinové směny a to musejí být minimálně 30 minut před nástupem do práce a taky než se převlíknou z5 tak to taky chvíli trvá , o lidech kolem 50–60 let vím dost mám tak staré členy rodiny , a i oni si k práci našli brigádu a jsou schopni takto makat a o věku to zas tak není stačí se ukázat že o práci stojíte a jste schopni , a to že nechcete dojíždět 30km no tak se přestěhujte já se také musel přestěhovat , a svádět to na vládu je taky trochu mimo to my si jí zvolili , a je to tu zas jsme líní cokoli s tím dělat jít k volbám nebo do ulic jen mají všichni tvrdý keci na forech a skupinách facebooku, a nebo co píše " kura " „A nebo mekáče apod., za minimální mzdu, tam z tebe udělají doslova novodobýho otroka“ , další co si stěžuje chceš práci chceš tady je místo tak běž makat , líbí se mi jedno Vietnamské přísloví " Moc mluvit málo pracovat to ne " oni makají 14 hodin denně a také si nestěžují , a tak to prostě je a nikdo mi to nevezme práce je ale lidé jí dělat nechtějí nejradši by seděli v kanceláři za 35 K měsíčně 5 hodin denně od pondělí do čtvrtka …
BTW: Kdo chce hledá způsoby kdo nechce hledá Důvody , Zamyslete se .:)..

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím kde žiješty, ale u nás práce opravdu neni. Znám spoustu lidí, kteří jsou ochotni dělat v podstatě cokoli. Bez ohledu na školu kterou mají. Když se objeví inzerát, nebo výběrové řízení na nějaké místo, tak většinou bývá již předem jasné, kdo vyhraje.
Například , známá učitelka,věk má těsně před čtyřicítkou, s několika aprobacemi, se zvláštní pedagogikou. Její škola bude na konci školního roku uzavřena, už půl roku marně odchází všechny možné firmy. Jediné co sehnala , tak v pekárně, na tři směny za základní plat, ale jen na tři měsíce.Spousta lidí kolem padesátky a nad padesát nemájí šanci vůbec.
Jio, zkrátka tady platí : Sytý hladovému nevěří. Tak někteří pořád tvrdí, jak moc je volných míst ale ti líní ji nechtějí dělat. Jsou však všichni kolem padesáti líní ?

Další odpovědi
anonym

Tak to žiješ asi v jiném státě.Přece nechceš, aby všichni žili v Praze kde práce je.Zajeď si do příhraničních oblastí (Krkonoše, Krušné hory, Šumava) tam všude práci nenajdeš.Zrovna tak lidi nad padesát let nikde nechtějí (vlastní zkušenost, nejdříve půl roku nezaměstnaný a po dvou letech práce celý rok nezaměstnaný).První na co se ve firmách ptali, byl rok narození.Pak řekli:"Bohužel, hledáme mladší."Někde to takhle natvrdo neřekli, ale OZVEME SE VÁM.Nikdy nikdo nezavolal.
A další stránka věci je… jak daleko si myslíš, že mám dojíždět (i jiní lidi).V okruhu 30 km jsem nesehnal práci.Nyní dojíždím autem 30km a dám z desetitisícového platu jen 3 tisíce za benzín (a to jsou ještě další věci, olej, zimní a letní gumy, povinné ručení atd.)Kamarád MUSEL jít do předčasného důchodu, protože v 59 letech nesehnal práci a rok byl nezaměstnaný.Kvůli tomu má o 1500 Kč menší důchod.
Za komunistů bylo ve městě kam jsem dojížděl (5km a pouze za 2 Kčs za týdenku) 6 fabrik a ty se předháněli, aby měli lidi.Tam jsem mohl nastoupit i rok před důchodem a všude by mě vzali.Dneska jsou všechny zlikvidované a žádná fabrika tu není.Zrovna tak v naší vesnici bylo prosperující družstvo a brali také každého.Dneska družstvo není a lidi z vesnice musí dojíždět vlastními auty za prací (autobusy zlikvidované)­.Dneska vyjíždí z vesnice každé ráno 60– 80 aut a za komunistů na to stačili dva autobusy (nabírali lidi ještě z dalších vesnic).

Doplňuji:
A ještě doplním.Švagrová (55 let) 2 roky bez práce a nikde ji nechtějí.Švagr (57 let) byl rok bez práce a nyní dělá za 9500 Kč a na tři směny.Sice je firma 20 km dováží do práce, ale 1000 Kč jim dá za dopravu. Dělal bys za to ty???
Tihle přisluhovači modrých ptáků vůbec nevědí jak se žije v jiných částech republiky a stále berou Prahu jako příklad, že je práce všude.

Kura

To sis pěkně naběhl s takovou otázkou.
🙂
Lidi vzpomínají na komunisty, protože za nich byla povinnost chodit do práce a povinnost zaměstnavatelů lidi platit.
A ty práce který popisuješ … Opravdu se ti zdá normální chodit do práce 12–13 hodin denně ? Co z toho ten člověk má z toho života ? 12 hodin v práci + když to bude mít středně daleko do práce 1,5 hodiny cesta tam a zpět + 7,5 hodiny spánku = 3 hodiny na to, aby si vypral, vyžehlil, dal nějakej dlabanec atd atd atd ??? Nejsou 3 hodiny denně trochu málo ?!?!?!
A nebo mekáče apod., za minimální mzdu, tam z tebe udělají doslova novodobýho otroka, kterej nemá u nich právo na nic, ani rozvíjet mozek, že by přišel s nějakým nápadem, protože řeknou, že všechno je promyšlený a ať si hledíš svýho.

Asi máš pěkně placenou práci, ve které si libuješ a vyhovuje ti a domníváš se, že to neskončí. Až to skončí, tak dopadneš o to tvrději. Budeš koukat a ne pomlouvat lidi, že nechtějí makat.

Jo a taky se mi líbí, jak vykladají politici v TV, že lidi se nechtějí stěhovat za prací. Oni by se stěhovali, klidně, ale bohužel, když by museli prodat barák za milion, tak tam kde by měli práci, by podobnej dům stál ty miliony 3 a oni neví, proč by takovou oběť měli nést, když ani neví, jestli ten zaměstnavatel, za kterým by šli, čirou náhodou nezkrachuje za rok nebo za dva. To dneska neví totiž nidko.

anonym

Ľudia bez práce -
1 – ľudia, ktorým vyhovuje každá výhovorka, prečo nepracujú,
2 – ktorí prácu hľadajú a tých je väčšina
2a – prácu nájdu, berú všetko ponúknuté
2b – prácu si vyberajú podľa svojho záujmu, nie vždy takú nájdu
2c – prácu vyberajú podľa svojho zdravotného stavu, kvalifikácie,iných životných podmienok – nie vždy nájdu – nepísaná i keď je zákonom zakázaná diskriminácia podľa veku, pohlavia, rasy u zamestnávateľov stále aktívna
3 – voľné pracovné miesta – sú „hladové doliny“ oblasti bez voľných pracovných miest, málo pracovných príležitostí a sú oblasti opačné dočasný prebytok voľných pracovných miest, ale niekedy s ťažko prijateľnými pracovnými, sociálnymi, mzdovými či inými podmienkami.

tom004

Dobré ráno.Není jen Praha.Je dost míst,kde o práci lidé stěží „zavadí“. Ale je také pravda,že jsme „pohodlní“ a za prací se neradi vydáváme mimo „svůj revír“. Jinak ale souhlasím s tím,že kdo chce,práci si najde. Je ovšem pohodlnější „brečet“ a nadávat, „není práce a kde vezmu na nájem“,dřepět při tom u piva,kouřit Camelky a jednou za měsíc si dojít pro štědrou podporu.A to vůbec nemluvím o naší,věčně diskutované,men­šině.

ondraskovy

Zdravím,
rád bych přidal ještě jednu poznámku na základě osobních zkušeností.

Dělám pro jednu světovou firmu personalistiku, kde měsíčně mám okolo 30 pohovorů. Problém je taky ten, že lidé se vůbec neumí prodat, neví jak o práci žádat, a když už se dostanou k pohovoru, dojdou z 80% nevhodně ustrojení, někdy až ,,tragicky" viz. brýle na hlavě, náušnice, piercingy, roztrhané kalhoty, žvýkačky, vyzvánějící mobily … A máte pravdu práce je vždy ! Jen člověk za tou prací musí být odhodlaný i vycestovat, odstěhovat se… Vše je jen o línosti.

Ti co si jen furt stěžují v hospodách a na fórech, kdyby tento čas věnovali sebevzdělávání a hledání práce, tak nezaměstnanost klesne! Je pravda že starší lidi to mají o hodně těžší, proto jak jednou budu mít děti, budu lpět na tom, až budu starý já a dám jim dobrou školu a start do života, tak se o mě postarají. (doufám  ) Když ne … hold budu muset využit své mnoholeté zkušenosti ze života v OSVČ ….

pusinka50

Jsi dost mimo mísu, slušně řečeno, protože jsi mi dost zvedl mandle svým neomaleným neodůvodněným napadáním. Ani v Praze není práce, ani pro mladé vystudované lidi, ani pro lidi po padesátce. Je třeba dodat, že těžko půjde 50-ti letý úředník, který seděl celý život za stolem, tahat pytle s cementem nebo kutat do tunelu metra, natož jít dělat fundovaná řemesla. Protože na to fyzicky anebo vzděláním bohužel nemá. Stejně tak dělník nemůže jít dělat managera či ředitele a malíř pokojů nemůže hledat místo zámečníka. To je odpověď na první kravinu, co jsi napsal.
na druhou blbost, že není problém makat 12–13 hod denně, ti už odpověděla Kura. Mimochodem, z takového přepracování vznikají právě infarkty, mrtvice atd. A když 30 let makáš 8,5 h denně, nemůžeš v 50-ti letech začít dělat 12 h denně, okamžitě se přihlásí vážné zdravotní problémy, zchvácenost, vysoký krevní tlak, různé nezvladatelné bolesti, totální vyčerpanost organismu, tělo není na to zvyklé a brání se tomu. Ty tvé MacDonaldy berou jen mladé lidi, ti jsou ještě plní síly a přesto utíkají, protože to fyzicky nezvládnou, nemají chvilinku odpočinku a lítají jako hadr na holi za 70 Kč na hodinu.
Do kanceláří berou, ale jen mladé lidi, ovšem s praxí a s komunikativní znalostí 1 nebo 2 světových jazyků. Mladí lidé po škole jazyk neumí, protože stará garnitura ve školách se učila povinně pouze ruštinu a nic je nenaučí. Dnešní 50-ti letí se taky učili pouze ruštinu a jazykové kursy světových jazyků jsou příliš drahé na to, aby si je mohl každý dovolit, když opravdová průměrná mzda je kolem 15–17 tis. Kč hrubého a polovinu čistého platu ti spolkne nájem a složenky a druhou polovinu vysoké ceny za potraviny, věci do domácnosti, benzin atd.
Tvůj nápad přestěhovat se…no promiň, ale ty jsi upadl z jahody naznak, ne? Stěhovat se může jen jedinec, když mu někde nabídnou práci, ale kde má jistotu, že za rok ji bude mít stále, a už se nemůže stěhovat celá rodina, co druhý manžel, co děti, jak si budou všichni jinde hledat uplatnění. Fabriky jsou prodané, zrušené, v supermarketech pracují samí ukrajinci za nízký plat, tak leda jít roznášet letáky za ubohou odměnu. Dojíždět za prací několik desítek km můžeš, pokud máš 30 tis. čistého, abys mohl zaplatit čím dál dražší benzin. A Vietnamce nám dáváš za příklad? To se jim to maká 12 h denně, když nemusí odvádět daně v plné výši díky pašovanému zboží v hodnotě milionů a díky tomu, že se nedá prokázat jejich totožnost podobajíce se sobě jak vejce vejci, pořizují si zde drahé byty, drahá cizí auta a kupují si řidičáky, aniž umí jezdit, ti jistě nemají 30 Kč za hod, za které zaměstnávají naše lidi, to se to pak jinak maká. Tebe tipuju, že jsi přišel k práci, jak slepý k houslím a máš své klidné teplé místečko, zcela jistě neděláš ani v Metrostavu, ani v „Mekáči“, to se to pak kritizuje, že?! Takže se laskavě zamysli ty. Btw: tvé rčení v poslední větě, tu jistě zná každý, ale kde nic není, ani smrt nebere. Práce prostě bez známosti, bez člověka, který tě do firmy doporučí, není.

Ar

Máš pravdu v jednom, takhle položit otázku " no s prominutím toto nemohl napsat normální člověk"
Komentovat novodobého kádrováka , který si dnes říká personalista to nemá ani cenu.

kablik

Jsi recesista nebo pako.

vlk samotař

Naprosto bez výhrad souhlasím s pusinkou.

koodoo

Ha ha ha. Přeji všem pěkný den jakoždo zaměstnavatel poptává již delší dobu zaměstnance v ruzných regionech ČR. S lítostí musím oznámit že lidé pracovat nechtějí. Beru v potaz 12–13 h pracovní doby nebo plat 13k.
A upřímně a od srdce mužu říct že komu se takově podminky nelíbí tak práci nehledají. Konkurence je dosti velká a uchazečů je dost ve většině oboru.
Tak nebrečte že neni práce jenom se vám nelíbí.