Weroniq

Nemusím přijít na pracovní pohovor?

hlásila jsem se na brigádu a odpověděli z jedné „firmy“, ale zdá se mi z komunikace s nimi celá ta práce nějaká podezřelá, jsem objednaná na pohovor, ale radši tam jít nechci, musím dát nějak vědět nebo ne? nehrozí nějaký postih?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě ne, nemáte žádnýsmluvní vztah, takže nemusíte chodit nikam. Možná by bylo slušné, zavolat, nebo poslat mail, že nemám zájem.

Další odpovědi
anonym

Ve většině případů posílají pozvání k pohovoru mailem, kde je standardně uvedeno:
Prosíme o potvrzení uvedeného termínu, abychom v záporném případě mohli navrhnout náhradní termín.
Já jsem se také jednou omluvil s tím, že jsem uvedl, že daný termín mi koliduje už s jiným pohovorem (příp. jednáním) a buď se už neozvali anebo jsem jednoduše nereagoval.
Tady jde v podstatě jen o slušnost, přesněji netiketu (etiketa na netu a při elektronických komunikacích vč. mobilních).

Ponytail

Postih určitě nehorozí, ale bylo by slušné jim dát vědět. Aspoň se budou moci věnovat jinému kandidátovi.