Proč je doprava do zaměstnání osobní problém zaměstnance?

Logicky, když chce zaměstnavatel, abych byl u něj na pracovišti, tak by by měl logicky zajistit dopravu a zaplatit ji.

Nejlepší odpověď
anonym

Odpovědnost zaměstnavatele začíná na půdě firmy (provozu), od vstupu se počítá i pracovní doba.
Výjimka je služební cesta, do cesťáků jsme vždy vyplňovali jako čas nástupu odjezd z místa bydliště a totéž večer či v noci ukončení.
Doplňuji:
Ještě maličkost, svého času jsem pracoval na pozici středního managementu. Tam jsem měl jako součást smlouvy mimo jiné i možnost použití služebního vozidla i pro soukromé účely, coby součást firemních benefitů. A protože jsem měl přesčasy už vkomponovány do platového výměru, často jsem jezdíval domů pozdě večer, kdy už byla obtížná běžná dostupnost MHD.

Další odpovědi
Hykam

Taky v tom žádnou logiku nevidím. Ty chceš pracovat (vydělat si peníze) a pokud nechceš tak je určitě někdo kdo pracovat chce.
To by ti taky mohl platit stravu protože když budeš hladový tak tý práce moc neuděláš, ze stejnýho důvodu by ti dle tvé logiky měl zcela určitě zaplatit dovolenou, aby jsi byl odpočatý a mohl u něj pracovat.
Lidi probuďte se spousta malých podnikatelů jsou rády, že je to alespoň uživí. To, že si třeba koupí nové auto častěji než vy nebo jede na dovolenou někam dál, je vykoupeno rizikem a spoustou starostí, které vy nemáte.
On může zkrachovat a přijít i o veškerý svůj majetek, není problém udělat rozhodnutí o kterém si v danou chvili myslíte že správné a ve finále vám třeba položí firmu.
Domů jdete s čistou hlavou, kdežto váš zaměstnavatel toho má plnou hlavu 24 hodin denně.

Děda Louda

Nic logického v tvém dotazu nevidím. Chceš si přivydělat? Přijď a pracuj. Odměna ti přísluší za práci, ne za tvé cestování.

arygnoc

je to celkem logické, nikdo vás nechápe.

samozřejmě, pokud sa zaměstnavatel rozhodl, že mi dovolí si u něho vydělat, tak ať zaplatí mou cestu.
To samé platí i o svačinách – když mi na ni dáva pauzu, tak ať mi tu svačinu zaplatí. Vždyť musím utratit i ten toaletní papír, co dostanu každej měsíc, ne? a s prázdnym žakudkem to nejde.

Jen nechápu, proč dostáváme i mýdlo – přece sa nebudu v práci špinit, ne?

led

Táto vaša logika platí len v prípade služobnej cesty.
Cesta z bydliska do zamestnania v mieste bydliska nie je pracovným výkonom ani inou súčasťou práce.
Výnimka je u vrcholových vedúcich pracovníkoch, ale u nich zasa neplatí pracovný čas – sú stále v práci.