Avatar uživatele
reflexman

Proč od 8 let nemůžu jít na brigádu?

Je mi 8 let a potřebuju si vydělat nějaké peníze. Můžu jít v tom to věku na brigádu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4768 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Děti nikdo nevezme na brigádu. Můžeš pomoci přinést nějaké starší sousedce nákup nebo jinak ji pomoc ,třeba vyvenčit pejska.Možná ti nějaký peníz dá. Ale v tomto věku bys měl mít bezstarostné dětství a co potřebuješ rozumného -jistě ti rádi rodiče koupí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
sejtanka

Časy kdy děti dělaly na polích jsou dávno pryč.Dnes je všemu jinak a mají problém brigádu najít i náctiletí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

V Česku smí podle Zákoníku práce pracovat člověk až od 15ti let, navíc po ukončení základní školní docházky. Novela Zákoníku práce odkazující na školský zákon platná od 1.10.2004 tím rozumí i prázdniny po 9. třídě ZŠ. Takže někteří absolventi ZŠ starší 16ti a více let musí počkat s brigádou do 1.září. Brigádníci od 15ti do 18ti let s ukončenou ZŠ mohou pracovat jen 40 hodin týdně celkem u všech zaměstnavatelů a maximálně 8 hodin denně. Současně mladší 18-ti let nesmí pracovat v noci, nesmí pracovat přesčas (nad 8 hodin), nesmí pracovat v rizikových provozech a ani v úkolu.

Zdroj: www.super-brigady.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PitrSvitr

Určitě ne. Schopnost pracovat nabývají osoby od 15 roku života a mnohdy i to nestačí pro výkon nějaké práce. Je ocenitelné, že již ve Tvém věku chceš pracovat a tak vydělat peníze, nicméně to nejde. Nemáš také občanský průkaz.
Zkus se domluvit s rodiči, třeba Ti dají nějakou „korunu“ za pomoc v domácnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Mozna ,jak jiz psali nekteri zde – donaska do domu pro sousedy nebo nejake letaky do schranek pro nekoho znameho.
Ja vetsinou setril penize,kdyz jsem dostal od prarodicu bud za prani ci pomoc se sberem rybizu,coz me nebavilo.
Dale jsem sbiral stary papir a tez sbiral lahve venku,za coz bylo celkem dost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barusee

Já měla velkej problém sehnat brigádu v 16 a to je to narozdíl od 8 let legální.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek