reflexman

Proč od 8 let nemůžu jít na brigádu?

Je mi 8 let a potřebuju si vydělat nějaké peníze. Můžu jít v tom to věku na brigádu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Děti nikdo nevezme na brigádu. Můžeš pomoci přinést nějaké starší sousedce nákup nebo jinak ji pomoc ,třeba vyvenčit pejska.Možná ti nějaký peníz dá. Ale v tomto věku bys měl mít bezstarostné dětství a co potřebuješ rozumného -jistě ti rádi rodiče koupí.

Další odpovědi
sejtanka

Časy kdy děti dělaly na polích jsou dávno pryč.Dnes je všemu jinak a mají problém brigádu najít i náctiletí.

chudst

V Česku smí podle Zákoníku práce pracovat člověk až od 15ti let, navíc po ukončení základní školní docházky. Novela Zákoníku práce odkazující na školský zákon platná od 1.10.2004 tím rozumí i prázdniny po 9. třídě ZŠ. Takže někteří absolventi ZŠ starší 16ti a více let musí počkat s brigádou do 1.září. Brigádníci od 15ti do 18ti let s ukončenou ZŠ mohou pracovat jen 40 hodin týdně celkem u všech zaměstnavatelů a maximálně 8 hodin denně. Současně mladší 18-ti let nesmí pracovat v noci, nesmí pracovat přesčas (nad 8 hodin), nesmí pracovat v rizikových provozech a ani v úkolu.

Zdroj: www.super-brigady.cz/

PitrSvitr

Určitě ne. Schopnost pracovat nabývají osoby od 15 roku života a mnohdy i to nestačí pro výkon nějaké práce. Je ocenitelné, že již ve Tvém věku chceš pracovat a tak vydělat peníze, nicméně to nejde. Nemáš také občanský průkaz.
Zkus se domluvit s rodiči, třeba Ti dají nějakou „korunu“ za pomoc v domácnosti.

FOG

Mozna ,jak jiz psali nekteri zde – donaska do domu pro sousedy nebo nejake letaky do schranek pro nekoho znameho.
Ja vetsinou setril penize,kdyz jsem dostal od prarodicu bud za prani ci pomoc se sberem rybizu,coz me nebavilo.
Dale jsem sbiral stary papir a tez sbiral lahve venku,za coz bylo celkem dost.

barusee

Já měla velkej problém sehnat brigádu v 16 a to je to narozdíl od 8 let legální.