Ciss

Kde mám sehnat brigádu?

Už jsem vážně zoufalá, žádnou brigádu nemůžu najít, na internetu hledám každý den něco. V okolí ve firmách jsem se ptala. A nic.. = (
Doplňuji:
Je mi 18, pardubický kraj, praxe minimální. Ale kde mám praxi získat, když mi nikde nedajjí šanci = (

Nejlepší odpověď
tom004

Záleží také na tom,kolik je Ti let,jaký druh brigády hledáš,v jakém místě bydlíš,atd.

Další odpovědi
Outcast

Co říkáš chmelu? Poslední místa tak honem.. http://www.chme­lovabrigada.cz/chme­lovabrigada/skli­zen_chmele.html

Zdroj: www.chmelovabri­gada.cz/

anonym

V letošním roce firmy letní brigády téměř nenabízejí, většinou to řeší z vnitřních zdrojů. Údajně je celorepublikově poměr až 60 adeptů na 1 volnou brigádu.
Ale obchodní řetězce brávají průběžně na obligátní posily a zástupy za dovolené na pokladní, doplňování zboží apod.
V tvém případě leda zkusit přes různé osobní kontakty, u firem rodičů a známých.
Jinak ten chmel, jiné sezóní práce nebo se otevřel pracovní trh v sousedních zemích.
Doplňuji:
Pokud jde o získání praxe na Jobs je fůra příležitostí v podrubrice neziskovky a dobrovolníci. Navíc je tam šance po čase získat i smlouvu.

Michal Kole

Jít na úřad práce, vysvětlit špatnou finanční situaci, a nějak „diplomaticky“ donutit úřednici, aby tě zaměstnala.

robotjawa

poradím: do googlo heslo: rozesílání e-mailu:a… některé firmy nabízejí až 5kć/email, tj rozesílaš email s reklamami

jinak dalších možností je… ale spíš pro opačné pohlaví (krumpáč a lopata)..

venkovan

Je otázkou jakou brigádu sháníš a co máš za školu, respektive některé školy mají nějaké odborné zaměření.
Nicméně v létě bývá dost práce v zemědělství, lesnictví a ve veřejné zeleni obcí. Takže třeba se zeptat na úřadu zda někoho neshání (technické služby) a nebo zda někoho neshání firmy které obci dodávají práce.
A potom klasika – obchodní společnosti na doplňování zboží do regálů. Ale to je často jž obsazené.
A když se nic nepovede, tak třeba jet na nějakou letní pracovní akci, kde alespoň člověk za práci dostane najíst a ještě si užije srandu.