kikinka2210

Někdo se mi naboural na facebook

idicky musim se zeptat kdyz se mi nekdo nabourá na facebook co mam delat ?nejde mi ani heslo na facebooku a a nni na emailu nejspise mi ho nekdo zmenil i na meilu :( neumím s tím pracovat pomuzete mi prosim ? :( jsem tak nastvana jak tohle nekdo muze udelat !!!! :( musite mi pomoc !prosím :/
Doplněna:
caps lock je vypnuté vše jsem skoušela i s rodiči vůbec nevím :( nabourali se mi tam 2 holky

kdyz kliknu na vymahatelnost chci prostě zijstit své heslo všechno ! ale jak nevím jak a komu to mám napsat :( prosím poraďte

Nejlepší odpověď
chudst

Na mailu se da heslo zmenit relativne snadno – jen musite zodpovedet na kontrolni otazku, kterou jste zadala behem zakladani mailu. (Napriklad rodne prijmeni vasi maminky ci cislo vaseho ridicskeho prukazu anebo vasi oblibenou postavu v serialu. – Nevim, copak jste si zadala a vsude to maji ruzne.)

Na facebooku pak vyplnte tento formular: https://www.fa­cebook.com/re­cover.php (mozna je nejdrive nutne si zprovoznit mail). V pripade, ze nekdo zmenil veskere vase udaje, mate problem a musite to resit primo pres facebook, ale obavam se, ze anglickou cestou a budou chtit videt oskenovany nejaky doklad totoznosti. (Kamaradovi stacil ISIC.)

Doufam, ze jste nemela jako heslo sve jmeno nebo „heslo“ ci jmeno domaciho mazlicka ci pritele, ale vase heslo se skladalo minimalne z ruznych pismen i cisel. Pokud ne, doporucuju to tak pro priste udelat. Prolomeni nejakou osobou bude temer nemozne a prolomeni programu znatelne ztizite (obzvlast, kdyz tam zadate i nejake specialni znaky, povoluje-li to dane forum (facebook, mail…)). A samozrejme minimum bych dal nejakych 6–8 znaku.

Jednodussi alternativou pak je, kdyz vasi rodice zavolaji rodicum tech dvou holek, at se s nimi pobavi a zjisti to. Coz je ale samozrejme horsi, pokud vse poprou. Ale zkusil bych to. Nevim, kolik je vam let, ale facebook muzete mit tusim az od 13 (?) let, takze pokud tohle nesplnujete, tezko se na tom bude neco menit a budou-li muset zasahovat rodice (zaslanim sveho nejakeho udaje), urcite nebudou zrovna radi. Pouceni pro priste: volte sva hesla uvazlive.

Další odpovědi
terry

A jak ty 2 holky zjistily tvé heslo?

bobrik

Tak už mi lezli do soukromí, jíné cesty nebylo. Odhlásil jsem se a mám klid. Dá se to totíž pěkně zneužít ve Váš neprospěch.

eLx

podle stylu psaní ti je maximálně patnáct (řekl bych ale o pár let míň, tak třináct), tvoje kamarádky budou vrstevnice s podobnou inteligencí, tudíž se tam velmi pravděpodobně nenabourali, ale buď tě viděli ho zadávat nebo ho máš příliš jednoduchý a odhadli ho… proč ti to řikám? stěžuje ti to situaci… můžou říct, žes jim ho řekla a jsi v háji; žádný logy o hacknutí nikde nebudou…

k otázce, jak tohle někdo může udělat – lidi se zabíjej a mučej, a tebe překvapuje tohle? možná jsem i těch třináct přestřelil

btw: dobrá otázka tu padla – jak víš, že to byly ty dvě holky?

led

Nepovedala by som „nabouraní“, skôr, ako som si všimla, veľakrát pri zadávaní hesla sa kamarátky(kamaráti) pozerajú, nie je problém si jednoduché heslo zapamätať. Druhý problém býva pri automatickom zadaní hesla (uloženie hesla na stránke), ktokoľvek cudzí sa tak hravo dostane, kam nemá a potom môže „zo srandy“ porobiť zmeny (pritom nerozmýšľa a zabudne zmeny). asi sa stal tento prípad.
Pri vytváraní emailu predsa musela byť nahlásená kontaktná adresa (email), skús tam pozrieť.
niečo o naburávaní:
http://www.zi­ve.cz/clanky/u­kradli-jsme-ucet-k-facebooku-s-androidem-za-pet-sekund/sc-3-a-157411/default.aspx