polarka.51

co se může stát když se mi někdo nabourá do pc

Odpovědi
alenka901

může ti mazat soubory,zjistit hesla od ůčtů,měnit,ko­pírovat soubory a vir ti může i zničit HD

p.dump

To: alenka901
„… i zničit HD“ – takový neznám 😉

Všeobecně cokoli na úrovni práv, která útočník získá.

lukas

V podstatě může dělat všechno co děláš na počítači ty když si k němu sedneš – mazat soubory, přepisovat atd.
Horší varianta je že může tvůj PC použít na další útoky nebo např. zveřejnit tvoje data na internetu..

Jen bych chtěl říct, že si myslím že je téměř vyloučeno aby ti fyzicky zničil pevný disk(HDD) nebo jinou část počítače. O tom kolují pověsti, ale nikdy jsem o žádném reálném případu neslyšel..

joey

Pokud z daného počítače přistupuješ například k elektronickému bankovnictví je možné, aby takový útočník odposlechl hesla a pak budou v ohrožení kromě dat i peníze. Pokud to navíc udělá tak, že nenapáchá žádné škody (jen nainstaluje nějaký keylogger), tak si toho nemusíš vůbec všimnout.