lukaslauer

Když mi nefunguje heslo u počítače, tak mám dělat co???

Já nevím ale asi si nepamatuji heslo od počítače, co mám dělat. Dík za případné odpovědi.

Nejlepší odpověď
Bedy

Určitě v počítači máte účet Administrator, který je ve výchozím nasatvení bez hesla – takže nastasrtujte počítač do nouzového režimu – vizte http://www.an­tivirovecentrum­.cz/potrebuji-poradit/jak-spustit-windows-v-nouzovem-rezimu.aspx

V nouzovém režimu se přihalšte jako Administrator, pak skočte do Start-ovládací panely-Uživatelé a hesla (nebo rychlejší postup Start-Spustit-control userpasswords) a tam zkuste Vašemu stávajícímu účtu změnit heslo, nepůjde-li to, vytvořte si nový a ten Váš starý smažte.

Jako krajní možnost bych volil možnost zkusit štěstí a prolomit heslo nebo udělat reinstalaci systému.

Další odpovědi
badisko

A povite nam jakej mate windows ?…
Doplňuji:
To je fuk vice tady…http://te­chnet.idnes.cz/pro­gramy-umi-vytahnout-zapomenute-heslo-f13-/software.aspx?c=A120601­_102405_softwa­re_vse

jpau

No, pokud ti jde o to dostat se pouze k datům, tak si stačí stáhnout jakékoli live-cd, slax např. a nabootovat počítač s tímto systémem. Pokud nepoužíváš šifrování dat (nestandardní) tak se k datům bezproblémů, heslo neheslo dostaneš. Pak stačí např. reinstal nebo modifikace patřičných (nevím jakých, půjde najít na netu) souborů, kde je heslo a můžeš vesele pokračovat.

Další možnost je použití sofistikovaných nástrojů, které to heslo umí regulerně zlomit, to je ale asi zbytečné – očekávám, že jsi nezapomenul heslo ke svému počítači takže ti jde pouze o data.