MrGandy

Zneužití čísla účtu.

Dobrý den,
už jsem si o tom přečetl pár článků, ale stejně se musím zeptat. Může někdo zneužít moje číslo účtu? Jedná se o to, že moje číslo účtu zná pochybná osoba a teď si nejsem jist, jestli to nemůže nějak zneužít.
Předem děkuji
MrGandy

Nejlepší odpověď
anonym

Zneužít něčí číslo účtu samo o sobě nejde. Dotyčná „pochybná“ osoba by musela umět napodobit v písemném styku Tvůj podpis na podpisové vzoru, nebo by musela znát Tvůj pin na kreditní kartě k účtu při výběru z bankomatu (a musela by mít samozřejmě i Tvou kartu). V elektronickém bankovnictví by musela znát Tvé kontaktní údaje (identifikační číslo a PIN).
Pokud si přesto nejsi zneužitím jistý, obrať se na příslušný finanční ústav. Jako nejzazší možnost je zrušení současného a otevření nového bankovního účtu.
U podvodníka by se mohlo asi stát to, že by třeba pro případ fakturace zadal Tvé číslo účtu, ale Tebe by to neohrozilo. K proplacení faktury bys musel dát souhlas (i k inkasu).
Takže spíš bych to vnímala tak, že k ohrožení by mohlo dojít ze strany nějakého hekra, který by se naboural do bankovního systému a dostal se do jednotlivých účtů.

Další odpovědi
baghira

Může ti nanejvýš na ten účet poslat nějaký prachy. Takové zneužití by se mi líbilo :)