Avatar uživatele
MrGandy

Zneužití čísla účtu.

Dobrý den,
už jsem si o tom přečetl pár článků, ale stejně se musím zeptat. Může někdo zneužít moje číslo účtu? Jedná se o to, že moje číslo účtu zná pochybná osoba a teď si nejsem jist, jestli to nemůže nějak zneužít.
Předem děkuji
MrGandy

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 4241 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zneužít něčí číslo účtu samo o sobě nejde. Dotyčná „pochybná“ osoba by musela umět napodobit v písemném styku Tvůj podpis na podpisové vzoru, nebo by musela znát Tvůj pin na kreditní kartě k účtu při výběru z bankomatu (a musela by mít samozřejmě i Tvou kartu). V elektronickém bankovnictví by musela znát Tvé kontaktní údaje (identifikační číslo a PIN).
Pokud si přesto nejsi zneužitím jistý, obrať se na příslušný finanční ústav. Jako nejzazší možnost je zrušení současného a otevření nového bankovního účtu.
U podvodníka by se mohlo asi stát to, že by třeba pro případ fakturace zadal Tvé číslo účtu, ale Tebe by to neohrozilo. K proplacení faktury bys musel dát souhlas (i k inkasu).
Takže spíš bych to vnímala tak, že k ohrožení by mohlo dojít ze strany nějakého hekra, který by se naboural do bankovního systému a dostal se do jednotlivých účtů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Může ti nanejvýš na ten účet poslat nějaký prachy. Takové zneužití by se mi líbilo :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek