Petra99

Myslíte si, že je lepší krmit psa granulemi nebo masem? Čím krmíte vy?

Budeme mít psa tak nevím čím ho mám začít krmit, poraďte prosím :)

Nejlepší odpověď
badisko

no zalezi pouze na vasich moznostech ..:D asi takhle pokud mate dost casu a financi muzete hafanovi vyvarovat ..:) v granulich ma vse co potrebuje na trhu je hodne znacek nektere jsou dobre jine jsou k nicemu ,,granule maji nespornou vyhodu v tom ze se daji dobre uskladnit a jsou vzdy poruce ..:D nedavejte na rady nekterych co vam rikaj ze jidelnicek psa mate menit to se nedela ..nedoporucuji mu napriklad davat granule a 1 ci 2× mu vyvarovat .. davejte psisku porad jednu stravu at to budou granule nebo se rozhodnete vyvarovat ci prejdete na klasiku krmeni syrovym masem …:D zadne salamy ..atd mu nedavejte co je pro cloveka dobre neni dobre pro psa v salamech a dalsich vecech co doma konzumujene je premira soli a to psum v zadnem pripade nedela dobre …
kdyz zvolite dobrou znacku granuli bude pes mit upme vse co potrebuje … tak stim necarujte ..:D granule jako Proplan … …a K9 jsou fajn osobne davam prednost granulim Alaska .http://shop.wol­fsblut.cz/krmi­vo-wolfsblut ..take zalezi jaky plemeno mate ..:D nejlepsi bude kdyz se podivate na netu treba zde .. http://www.ha­fici.cz/psi-poradna/psi-kategorie/kyno­logicka-poradna/ nebo se budete rovnou informovat u veterinare …:D
Doplňuji:
pokud je to tve prvni psisko tak ti doporucim granule az budes o psech neco malo vedet prejdi klidne na vyvarovani nebo syrovou stravu ano kazde krmeni ma sve + i -
a kdyz uz se ptas co hafanovi davat tak si precti co mu nedavat nikdy!! treba zde ..
http://blog.dok­torkaromana.cz/2012/10/­21/nevhodne-a-nebezpecne-potraviny-pro-psy/

Další odpovědi
anonym

Na této poradně fungují určitá pravidla, se kterými jsi při své nedávné registraci musela souhlasit. Otázkou krmení psů a plemenem border kolie se tu zabývá několik desítek otázek, takže kdybys použila místní vyhledavač, svoje odpovědi bys dostala , aniž bys musela zadávat další takovou otázku. To se na této poradně bere jako porušení pravidel a nedivila bych se, kdyby tuto otázku někdo smazal.
Jinak k tomu, cos napsala, mohu snad jen dodat, že jsi snad svůj dotaz ani nemohla myslet vážně!
Budete mít psa, tedy je již rozhodnuto a nevíte takovou základní věc, jako je otázka krmení?
Buď jsi skutečně takové „trdlo“ nebo nás jen tak zkoušíš?
Chov psa, jeho výživa, výchova, výcvik a základní zdravotní znalosti není žádná chirurgie mozku, a osvojit si ze snadno dostupných pramenů alespoň základní znalosti, je přímo povinnost každého ještě před tím, než si psa přivede domů.
Pokud si pořídíte čistokrevného psa (tedy psa s rodokmenem- s PP) tak vám chovatel při odběru štěněte vysvětlí a doporučí způsob dosavadní výživy
a vy budete na tento způsob navazovat. Pokud se rozhodnete způsob výživy psa na který byl zvyklý u chovatele změnit, musíte postupovat pomalu
a postupně.
Ze všech zdejších odpovědí je nejblíže badisko.
Všichni ostatní, kdo doporučují střídat typ krmení nebo stravy nebo granule doplňovat ještě vitamíny nebo kuchyňskými zbytky, je pro zdravý vývoj a výživu
i trávení psa nevhodné. Ano, pes třeba přežije, ale jeho organizmus trpí. Choulostivější nebo oslabené jedince dokonce mohou takové postupy ohrozit
na zdraví a to trvale .
Tobě bych doporučovala jako laikovi, dbát na rady chovatele při odběru štěněte a následně si zvolit krmení granulemi nějaké prémiové nebo superprémiové značky. Pejskařská poradna se zkušenostmi odborníků a dlouholetých chovatelů psů je dobrá třeba tady:
www.ifauna.cz

mosoj

Mně kdyby někdo sliboval jenom granule tak ho rovnou pokoušu. Chce to střídat.

Reezo

Psa sice už nemáme, ale když jsme ho měli, tak moje máma dělala extra jídlo pro psa. Nikdy jsme ji nenechali jíst granule a vydržela s náma až do jejich 15 let 🙂 Maso je vždycky lepší, pokud chceš tomu psovi něco dopřát. Granule se hodí pouze v případě, když jede pán pryč a není kdo by se o něj postaral třeba, nebo jen tak na zakousnutí. Pokud bude krmen pouze přes granule, tak mu můžou hrozit nějaké komplikace.

RedBox

Granule. Do granulí přidává výrobce různé vitamíny a potřebné látky pro růst psa. Samozřejmě je nutno vybírat granule určené pro právě vašeho psa (určuje věk, hmotnostní skupina). Masem bych psa pravidelně nekrmil, už jen proto, že pes nedostane v mase nikdy vše potřebné. Ale i našemu psovi dáváme sem tam nějaké odřezky, kosti. Ale nemá smysl kupovat předražené konzervy. Máme bernského salašnického psa a ten by tu konzervu sežral dřív, než by dokázal poznat co vůbec žere. Navíc když dáváte psovi maso, tak by mělo být vařené nebo jinak tepelně upravené, ikdyž každý tvrdí něco jiného. Ale pravdou je, že v mase můžou být parazité

terry

Určitě nestačí jen maso. Potřebuje i další živiny.
Pokud nebudete kupovat ty nejlevnější granule, bude to OK. A tím nemyslím, že ty nejdražší jsou ty nejlepší.
Když to prostřídáte a občas mu něco uvaříte, bude moooc rád.

johana 56

Než náš věrný čtyřnohý kamarád,nádherný rotvík,odešel do svého nebe,měl střídavou stravu.Od jara do podzimu granule,v chladném období vařené maso s těstovinami nebo rýží a hodně zeleniny.V zimě mu chutnal místo vody slabý bylinkový čaj.

honza19hk

Záleží co to je za psa.určitě něco jiného bude pokud budte mít třeba vlčáka něco jiného je třeba čivaba.
Samozřejmě maso může každej pes.

Ten náš dostává kolínka s masem ze zabijaček jelikož máme velostatek zbytkovýho masa je dost. Sem tam kost,baští i syrový maso.
Jenže to je Novofundlaďan,ten je dost velekj na toaby sežral cokoliv.

pusinka50

Krmím pejskovi pouze granule Brit od firmy Bosch, 1 kg za 99 Kč, a za těch 10 let, co ho tím krmím, nejeví známky nějakého strádání, je pořád stejně čilý a energický jako za mlada. Měl problémy s řídkou stolicí po kuřecím, tak mu kupuji Lamb+Rice, jehněčí s rýží a je klid. Ač by si dal i sýr a tvaroh a chce aspoň vylízat mističku, nedávám mu to, protože je to solené. Dostane pouze občas z pečeného kuřete zbytky kůže či mu odkousnu „hlavičky s chrupavkami“ od kostí a dostane párkrát do roka zbytky nějakého jídla s masem nebo se salámem, ale jen párkrát do roka.
Granule se finančně rentují více než maso z konzerv.

Mc Merkurion

kupujeme granule od doktora,které obsahují nevím co,ale proto,že po domluvě s doktorem,že náš miláček jí s námi vše,nám dodává tyto granule,aby dostal to co potřebuje;před ním jsme měli jiného,krmili ho postaru a pak,když se u něj projevila rakovina (vrozená,ne z krmení),jsem měli problém ho donutit jíst léčebné nebo dietní,nevím jaké přesně granule,proto tohodle jsme naučili,že s námi jí za odměnu,ale hlavní má granule

anonym

Granule jsou vyráběny tak, aby v nich pes našel všechny živiny, které potřebuje pro své zdraví. Psů jsme měli několik. Dostávali pravidelně granule a občas psí konzervy, salámy nebo odřezky masa z kuchyně. Také ale měli rádi zmrzlinové oplatky, jogurty, tvarůžky, tvaroh a třeba také vařenou mrkev.
Často se stávalo, že pes „pohrdnul“ masem a šel se raději nažrat granulí.

kačííík

já mam yorkšíra a ráno dostává konzervu dopoledne i odpoledne granule a večer taky konzervu

Pepina7897

Dobrý den, já jsem přesvědčena, že výběr stravy pro psa závisí na individuálních potřebách psa. Každý pes je jiný, a proto i stravovací režim by měl být přizpůsoben konkrétnímu jedinci. U mého psa jsem zvolila kombinaci granulí a kvalitního masa. Granule mu poskytují vyváženou stravu a všechny potřebné živiny, zatímco maso doplňuje bílkoviny a přináší chutnou odměnu za dobré chování. Nedávno jsem mu ještě pořídila obojky pro psy, aby měl na každou příležitost ten pravý.

Millisek

Jsem za granule, pokud obsahují co pes potřebuje a za mě to jsou třeba tady tyto od Slovakia Farma https://www.kra­lovstvikrmiv.cz/p/gra­nule-slovakia-farma-premium-adult-26-14-4-kg

JarkaHor

Záleží asi na rase. Máme buldočka a u něj si nedovedu představit, že bych mu dávala jenom maso. Protože kromě granulí ho prohání snad všechno.

XenieRo

No, ty jsme zkoušeli a neuspěli jsme. Takže jsme hledali dále a nakonec jsme uspěli s granulebardog., za což jsme konečně rádi.

Pajka.111

Kupovala jste některá na https://www.gra­nulebardog.cz/gra­nule-pro-psy ty hypoalergenní granule? Jak je to s jejich složením? Jsou dobré?

XenieRo

Já jsem se teda tak koukala na ty granulky a jsou výborný. Jako svým složením jsou skvělý. Já je před tím bohužel neznala, teď ale ano, takže konečně vím, jaké kvalitní krmivo budu kupovat.

Sonka Pop

Jj, ty taky bereme. No, jako dívej, my jsme vůbec spokojeni tak celkově. Jako když se podíváš na to složení, tak zjistíš, že je skvělý a když ho porovnáš ještě s cenou, tak musíš uznat, že ty granulebardog jsou skvělý po všech stránkách.

Sonka Pop

Ahoj, myslím, že dobré je dávat obojí. Granule jsou dobrá věc, psa zasytí a dodají mu potřebnou dávku třeba vitamínů a minerálů. Jen musíš kupovat kvalitní granule. My třeba bereme granule od granulebardog a jsme spokojeni. Mají hodně širokou nabídku, nejen podle stáří psa, ale i podle složení. Ceny mají skvělé, takže my od nich bereme pravidelně. Mrkni, mají i webovky, tak aspoň zjistíš co a jak.

SuzanKa

Ahoj, ty jsi na tyto granule narazila jak? Prostě jsi hledala, zkoušela, nebo ti granulebardog doporučili třeba na vet?

XenieRo

No a můžu se tě optat – jaké konrétně granule kupuješ?

Sonka Pop

Jasně, to není problém :) My kupujeme konrétně tyto https://www.gra­nulebardog.cz/p/a­dult-large-breed-hypoalergenni-27-16-12-kg. Měli jsme před tím ty samé pro štěně, ale dneska už bereme adult.

XenieRo

Hele, díky ti moc. Já jsem o těchto granulích zatím nevěděla. Ale teď jsem aspoň chytřejší. Koukala jsem se na ně a vidím, že granule bardog mají skvěé složení. To je skvělý, aspoň už nemusím hledat dál. Díky moc.

cochee

Mě by zajímalo, frajeři, čím jste krmili své psy, když žádné granule neexistovaly. Zas jen tahání peněz.

badisko

cochee si to propocitej ..ja to jako tahani penez nevidim..
cim krmis ty svoje spiska ?…nono je jasny ze granule nebyly ale take se to casto odrazelo za zdravi psu … s granulema je celkem nemozne aby byl pes obrzni a mel zdravotni problemy pokud spravne dodrzujes davkovani ..:D

anonym

Cochi, je mi 60 let. Prvního psa jsme si pořídili před třiceti lety a tehdy již byly granule běžně dostupné, ačkoliv ne v takovém výběru jako dnes.
Psy jsme měli ale doma vždy. Krmili se zbytky z kuchyně a občas jim babička uvařila kůže nebo kosti, někdy se zeleninou, a zasypala to šrotem. Psi prospívali dobře a vypadali spokojeně.

Tvůj dotaz se mi zdá z kategorie otázek „Jak byste zjišťovali takové informace, kdyby nebyly počítače a internet?“
Prostě jsme už jinde a uvažovat o tom, co bylo dříve, nedává dost dobře smysl. Teď jsme tady a máme psí granule pro své „miláčky“ (Bože, jak mne tento výraz irituje!!!).