Mám problém s granulemi

Ahoj :)
Chtěla jsem se zeptat – mám štěně labradora (3měsíce) a krmím ho Pro Planem – teď jsem si koupila 2 pytle, ale jsou nějaké mastné. Jsou to Pro Plan Puppy Large Atletic. Ty předtím byly normálně suché (jen si nejsem jistá, jestli to náhodou nebyly Robust). Je to v pořádku?

Nejlepší odpověď
Gwen

Granule jsou mastné (kromě pár diet) vždycky. Jenom na těch řidších je to víc poznat. Velice naléhavě doporučuji, co veterináři zapomínají chovatelům říci:
veškeré granule je třeba zalít v misce poměrně dost horkou vodou (ne vroucí), a to takovým množstvím, aby granule pohodlně plavaly. Po čtvrt hodině zjistíte, že se nacucaly, a pokud vypily všechnu vodu, dolijte ji třeba studenou. Granule se nerozpadnou, výsledek vypadá jako „málo polévky, v niž plave hodně nočků“. Tím dostane pes tolik vody, kolik potřebuje. Poznámky o tom, že stačí, aby pes měl stálý přístup k vodě, a může klidně dostávat suché granule, jsou nezodpovědné. Granule si vezmou tolik vody, že pes jí tolik nevypije, a tudíž mu ji berou z těla. Ničí to ledviny – ne hned, ale postupně. To jsou ta selhávání ledvin u starších psů, záněty močových cest atd. Psi pijí méně, než co spotřebují granule. A starší psi ještě méně, takže často umírají na selhání ledvin, čehož v době, kdy se psi nekrmili granulemi, zdaleka nebylo tolik jako teď. Tohle by měli opakovat v televizi aspoň jednou měsíčně, zachránili by tím zdraví nebo život mnoha psům. U štěňátka to doporučuji moc – a nějaké řeči, že to pejskovi nechutná, nejsou namístě. Pes si zvykne, třeba postupně. Do granulí ve vodě se hodí dva piškoty a udělá to své našup. 🙂

Další odpovědi
oo

podle mě ano,jelikož Large Atletic je velmi kvalitní krmivo pro štěňátka a proto obsahují velké množství bílkovin a tuků.

BIGFOOT

je to v pořádku.tuky,teda nenasycené mastné kyseliny a tučnější bílkoviny.BIGFOOT

Zdroj: moje zkučenosti