Avatar uživatele
anonym

Mám problém s granulemi

Ahoj :)
Chtěla jsem se zeptat – mám štěně labradora (3měsíce) a krmím ho Pro Planem – teď jsem si koupila 2 pytle, ale jsou nějaké mastné. Jsou to Pro Plan Puppy Large Atletic. Ty předtím byly normálně suché (jen si nejsem jistá, jestli to náhodou nebyly Robust). Je to v pořádku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? BIGFOOT před 4983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Gwen

Granule jsou mastné (kromě pár diet) vždycky. Jenom na těch řidších je to víc poznat. Velice naléhavě doporučuji, co veterináři zapomínají chovatelům říci:
veškeré granule je třeba zalít v misce poměrně dost horkou vodou (ne vroucí), a to takovým množstvím, aby granule pohodlně plavaly. Po čtvrt hodině zjistíte, že se nacucaly, a pokud vypily všechnu vodu, dolijte ji třeba studenou. Granule se nerozpadnou, výsledek vypadá jako „málo polévky, v niž plave hodně nočků“. Tím dostane pes tolik vody, kolik potřebuje. Poznámky o tom, že stačí, aby pes měl stálý přístup k vodě, a může klidně dostávat suché granule, jsou nezodpovědné. Granule si vezmou tolik vody, že pes jí tolik nevypije, a tudíž mu ji berou z těla. Ničí to ledviny – ne hned, ale postupně. To jsou ta selhávání ledvin u starších psů, záněty močových cest atd. Psi pijí méně, než co spotřebují granule. A starší psi ještě méně, takže často umírají na selhání ledvin, čehož v době, kdy se psi nekrmili granulemi, zdaleka nebylo tolik jako teď. Tohle by měli opakovat v televizi aspoň jednou měsíčně, zachránili by tím zdraví nebo život mnoha psům. U štěňátka to doporučuji moc – a nějaké řeči, že to pejskovi nechutná, nejsou namístě. Pes si zvykne, třeba postupně. Do granulí ve vodě se hodí dva piškoty a udělá to své našup. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
oo

podle mě ano,jelikož Large Atletic je velmi kvalitní krmivo pro štěňátka a proto obsahují velké množství bílkovin a tuků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BIGFOOT

je to v pořádku.tuky,teda nenasycené mastné kyseliny a tučnější bílkoviny.BIGFOOT

Zdroj: moje zkučenosti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek