čup

Čím krmit psa

jezevčík má nadváhu,zdrav­.potíže,13let,pot­řebuje zhubnout jak?

Nejlepší odpověď
beer

Existují veterinární klinické diety pro psy http://www.ve­terinarnipece­.cz/diety-psi/ . Pokud je zvíře ještě schopno aktivního pohybu, zařadit do dietního programu i zvýšenou pohybovou zátěž.
Přesnější informaci dostaneš po zdravotní prohlídce pouze u veterináře.

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
anonym

Nevíme jakého druhu jsou zdravotní potíže psa, ale vzhledem k jeho úctyhodnému věku a nespecifikovaných potížích si nedovolím na dálku věštit vhodnou dietu.
Poraďte se s veterinářem, kterého navštěvujete (a tedy je mu dlouhodobě znám zdravotní stav psa) a ten vám poradí vhodnou dietu.
Často mívají veterináři i určitý druh dietního krmiva v prodeji nebo vám ho objedná. Někteří staří psi trpí cukrovkou, problémy s ledvinami, artrózou ap. Prostě jako i lidé v kmetském věku 🙂
To vše lze vhodným krmením
a doplňkovými prostředky zmírnit. S pohybem to nepřehánějte, ale pokud má pes nadváhu, redukce hmotnosti mu jistě prospěje z více důvodů.
Vařené kuřecí maso s rýží a trochou nastrouhané mrkve rozhodně nic nezkazíte,
ale veterináře určitě vyhledejte!

Drap

Používat krmení které je určeno pro zvířata která nejsou v zátěži. Některé firmy přímo vyrábí pro seniory. Snížit o něco dávku a každý den dělat delší vycházky.

Nely.P

Nejlepší rada je se rovnou poradit s veterinářem ale ten by ti sám měl říct jakými granulemi pejska krmit 🙂

Jana5678

Podle mě by měl mít pohyb, ale v jeho věku to asi nebude jednoduché. Určitě se poraďte s veterinářem, jak mu pomoci se snížením váhy. Možná mu zkuste koupit na internetových stránkách https://www.hla­dovypes.com/po­treby_na_vence­ni_psa/ postroj pro psa, abyste mu mohl pomoct s chůzí. Mému psovi to pomohlo, když měl poraněnou nohu a já mu pomáhala s postrojem odlehčit nohy.