Tobbynka

Můžu 6 týdenní štěně Labradora krmit granulemi Essential Foods?

Asi trochu divná otázka, ale docela moc mě to zajímá. Jak tak šmejdím po webu a všeobecně po stejdovi Gůglovi, tak nemůžu nikde najít odpověď. Sand mi pomůžete Vy. :) Dík.

Jedná se o tohle krmení: http://www.spo­kojenypes.cz/ste­nata-malych-plemen/essenti­alfoods-beginning-12-5-kg-stene-do-15-kg-doprava-zdarma?id=76521

Nejlepší odpověď
anonym

A čím jsi krmila štěně dosud?
Šestitýdenní štěně totiž má být ještě u chovatele, se psími soirozenci a se psí matkou, jinak dochází k porušení zákonu na ochranu zvířat.
Pokud Vám někdo prodal štěně v tak nízkém věku, nejenom že porušil záko
o ochraně zvířat proti týrání, ale s jistotou se dá konstatovat, že se jedná o nečistokrevné štěně (tedy štěně bez rodokmenu -PP) a následně dojde
k daňovému úniku, protože drtivá většina množitelů svoje černé zisky
z množení psů nedaní.
Skutečný chovatel dodává ke štěněti nejen kupní smlouvu, očkovací průkaz, registraci o čipování štěněte, ale i krmení na prvních pár dní a mnoho dalšího…Pokud jste si naběhla na množitele bezpapíráků a nevíte čím krmit tak malé štěně, tak opravdu nevím co poradit…

Další odpovědi
briketka10

záleží na tobě a na tom co baštilo štěně před tím
než sis ho opatřil, jestli mu granulky jedou, tak asi
ano..
Krmení:
V prvních dnech po odběru krmte stejným způsobem, jako bylo štěně krmeno u chovatele. Možná jste i dostali granulky na pár dní do začátku. Pokud zůstanete u granulí a plánujete změnu značky, vyhýbejte se hlavně nekvalitnímu lacinému „šrotu“ a důkladně si prostudujte konkrétní složení granulí. Na těchto stránkách v odkazu Výživa dále najdete mnoho užitečných odkazů o granulích i o přirozené stravě BARF. I když zůstanete u granulí, nemělo by štěně být jen „na suchém“ – přidávejte alespoň na ochucení a zpestření bílý jogurt, maso se zeleninou, ovoce, vývar, syrový žloutek apod. Nedávejte tvaroh a nic příliš tučného a sladkého. Štěně by mělo vážit zhruba tolik, kolik je mu týdnů, resp. věk v měsících x 4 = váha v kg. Toto platí do 8 měsíců věku.
zdroj :
http://www.ca­lenzana.estran­ky.cz/clanky/ste­ne-strucny-manual.html

Tobbynka

ontola – Ne, ne byl to překlep… Promiňte. To štěně si budeme brát v 8 týdnu a ještě ho doma nemáme. Samozřejmě dostaneme krmivo do začátku, očkovací průkaz a štěně bude odčervené. Já jsem ale četla, že štěňata Labradorů se může brát od matky už v 6 týdnu věku, tak fakt nevím no… :O

anonym

Nejnižší věk odběru štěněte od chovatele je zákonná lhůta minimálně 49dní, (tedy sedm týdnů), což je ovšem žádoucí překročit, takže pokud si budete štěně odebírat v osmi týdnech, je to
v pořádku.
Pokud si kupujete štěně nečistokrevné (bez PP-rodokmenu) nechce si vystavit od množitele kupní smlouvu!
U čistokrevného chovu je tato povinnost daná automaticky chov.řádem, ale u množitelů tato povinnost není. Jde o to, že labradoři jsou velmi zdravotně zatížené plemeno a u nečistokrevného chovu bezpapíráků se chová na zdravotně neprověřených jedincích (nebo na jedincích vyřazených z chovu právě pro vady).
Vaše štěně může trpět nějakou skrytou vadou atd. a bez smlouvy nemáte téměř žádnou šanci na reklamaci. Náležitosti smlouvy mám mohu poskytnout.

briketka10

pošlu ti jen recenze lidí co krmí
granulemi své pejsky, jinak jsem
napsala vše co vím..
http://krmivo-psy.heureka.cz/es­sential-foods-beginning-large-breed-12_5-kg/recenze/#section

Tobbynka

briketka10 – No já jsem rozhodnutá už pro ten Essential a chtěla jsem se zeptat jestli ho už můžu krmit od 6 týdnu. :)