jakub11101

Proč nemůžou psi čokoládu?

Děkuji za odpověď ☺

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Obsahuje totiž alkaloid theobromin, který trávící systém psa nedokáže zpracovat. Pokud pes pozře větší množství čokoládové pochutiny, následuje prudká otrava a často i smrt.
Nejnebezpečnějším druhem čokolády je čokoláda hořká. Desetkrát méně theobrominu obsahuje čokoláda mléčná. Velmi negativně působí i další alaloidy – theofylin a kofein. Pro 10 kilogramů těžkého psa má 700 gramů mléčné čokolády fatální důsledky. Pro psa o poloviční hmotnosti je smrtelnou dávkou 40 gramů čokolády na vaření, 100 gramů čokolády hořké nebo 250 gramů čokolády mléčné. Vyprázdnění žaludku může pomoci, pokud k němu dojde do 4 hodin od konzumace. První příznaky otravy se projevujují za 6 až 12 hodin. Pes je žíznivý, stimuluje se jeho centrální nervová soustava, srdeční činnost se zrychluje, krevní tlak a teplota stoupá, cévy v mozkové tkáni se smršťují, sliznice modrají, objevují se dýchací potíže, poruchy hybnosti, zvracení, průjem, nadměrné močení, křeče. To vše může skončit kómatem a úplným selháním srdeční a dechové činnosti.

Lékaři upozorňují, že nebezpečné je i dlouhodobé krmení psa čokoládou v menších dávkách. U takového zvířete lze očekávat nepříznivé změny orgánů, týká se to především ledvin, na jejichž selhání může pes po nějaké době zemřít. Vysoký obsah tuku v čokoládě může kromě toho vyvolat zánět slinivky břišní.

Nebezpečí spojenené s čokoládou neznamená, že by pes neměl vůbec jíst sladké. V omezené míře mu sladkosti nemohou uškodit. Důkazem toho je fakt, že ve volné přírodě psovité šelmy samy občas vyhledávají zralé ovoce.

Další odpovědi
brillant

Psí čokoláda http://www.svet­kocicek.cz/psi-cokolady/

jirka F

Obsahuje látku která je vlastně takový jed ale lidi to můžou jíst protože játra člověka obsahují speciální protijed který tuto látku dokáže odbourat ale psi tuto látku nemají a tudíž je pro ně jedovatá při pozření psa 1 tabulkou čokolády se dostaví hyperaktivita a při 2 a více už musí pomoci veterinář a ještě více to už si domysli.

anonym

Protože jim asi nedělá dobře.
Ty jíš konzervy pro psy?

Šidlo

lebo ju nedokážu rozložiť jedným enzýmom, tým pádom im ucpe pečeň a ľadviny a otrávia sa

ale to aj mačky, morčatá a tuším aj kone

Millisek

Myslím, že pamlsků je pro psy dost, tak proč do nich cpát toxickou čokoládu. Je to jed i pro lidi natož to pro psy. Já třeba ráda nakupuju na království krmiv, kde mají opravdu dobré a složením kvalitní pamlsky pro pesany.

rudolf.th

Je tu jedna kalkulačka pre výpočet škodlivej dávky čokolády:
http://www.as­kavetquestion­.com/chocolate_to­xicity.php
Dog's weight: váha psíka (vo vedľajšom okienku treba nastaviť kg)
Type of Chocolate: typ čokolády (treba vybrať zo zoznamu)
Amount Eaten: zjedené množstvo (treba udať a potom nastaviť gramy)
Calculate: vypočíta a vypíše, že čo možno očakávať, ako následky (odpoveď treba preložiť pomocou Google prekladača).
Ešte by som poznamenal, že najnebezpečnejšou je čokoláda na varenie. Biela čokoláda je podľa tejto kalkulačky prakticky neškodná, alebo len mierne škodlivá.

cochee

lexx: výborně, bod ti sice nedám, protože odpověď je špatně, ale jakožto silný doghater musím tvé odpovědi silně zatleskat 😛