dougie

Proč nesmí psy hroznové víno?

Doplňuji:
Děkuju vám :)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Že se pejskovi nebo kočce nesmí dávat čokoláda, protože je pro ně jedovatá, ví asi většina chovatelů. Mnoho z nás ale vůbec netuší, že své domácí mazlíčky můžeme zahubit i „nevinnými“ rozinkami, hroznovým vínem nebo dokonce krémem na boty, tedy věcmi, které máme běžně v každé domácnosti…

Zdroj: http://hobby.bles­k.cz/clanek/hob­by-pro-chovatele/148301/jak-ne-zabit-sveho-mazlicka-pozor-na-rozinky-i-psi-sprej.html

Další odpovědi
hanulka11

Našla jsem toto , tak si to přečti

http://www.atys­kovy.estranky­.cz/clanky/krme­ni-psa/Jedovate_po­traviny_pro_psy­.html
Doplňuji:
Já si stejně myslím, že lidé psům jejich žrádýlko nejí, tak proč jim dávat člověčí dobrůtky.Myslím, že je to nevhodné.

Drap

Psi mají problém se zpracováním hroznového cukru, a ten je jak známo v samotných hroznech a v rozinkách v koncentrované podobě. Kromě žaludečních potížích až otravy, může silně narušit funkci ledvin.

tom004

Tak o tom slyším poprvé.Náš minipudl kuličky „pucuje“,je mu 12 let,a zatím bez následků.

Přečetl jsem si odkazy,něco je tam logické,např.ko­řeněná jídla ap.Ale vyrostl jem na statku,a nepamatuji se,že by v důsledku stravy,psi,kočky,a jiná zvířata trpěla,nebo byla nemocná.Ale,mož­ná,že tenkrát bylo i to,dnes nezdravé,zdravé.

Berušinka

O tom jsem nikdy neslyšela. Vím, že psi nemůžou brambory, cibuli, samozřejmě tučná, kořeněná a sladká jídla.