pajaja

Proč psi nemůžou brambory?

Zajímalo by mě z jakýho důvodu psi nemohou brambory nebo šlupky od brambor…

Nejlepší odpověď
kapka

Odpovím, co jsem slyšela. Psi brambory údajně neumí strávit, tedy pokud bychom psa krmili pouze bramborami, tak by zemřel na podvýživu.
Ale do některých psích granulí /spíše těch kvalitnějších/se třeba bramborový škrob přidává.
Naši psi syrové brambory jedí, tedy příležitostně, když se jim podaří nějakou ukrást.

Další odpovědi
Džanička

Vařené brambory jsou pro psí žaludek těžké a nadýmají.Hlavně studené,a nejhorší jsou ohřívané.Pak je bolí břicho,a můžou se nafouknout.

BENYTA

Pro pejska je brambora tzv.prázdná potravina,jeho trávicí systém z ní nedokáže získat živiny,tedy „projde“ bez jakéhokoli užitku.
Baštit je tedy může…
Moji psi se nejraději „dloubou“ ve slupkách z vařených brambor,proč ne,jen se pak lepí i podlaha…

cliv

Také jsem to slyšela, ale několik veterinářů mi řeklo, že je to nesmysl o kterém nevědí jak vznikl :))
Můj pes brambory jí syrové i vařené.

mirka151

můj pejsek brambory už ochutnal a šlupky od brambor také ,ale syrové a docela jí to chutnalo a miluje meloun

VšeOkrmivech

Odborné studie prokazují, že pes není schopen trávit pouze brambory nebo bramborový škrob v surovém stavu. Pozor na brambory nazelenalé nebo naklíčené – vzhledem k vyššímu obsahu solaninu mohou být toxické. Více o bramborách a zelenině při krmení psa naleznete zde: https://vse-o-krmivech.cz/krmivo-pro-psy/posouzeni-surovin/ovoce-zelenina#brambory