ten který je

Nemůže škodit obojek proti klíštatům zdraví u psa?

Obojek je aromatizován a bojím se aby se nějaké látky nedostaly do vnitřních orgánů psa.Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Neškodí asi tak, jako „neškodí“ léky.
Doplňuji:
Proč je tedy v přiloženém letáku napsáno, že zvířata s obojkem nesmí přijít do styku s malými dětmi ?

Další odpovědi
petra15

Není to normální, nekoupila bych to…a predevsím to nemuze mít zádnou úcinnost…(je to jen byznys), muze to být jen silne toxické…a presto na nic…

Drap

Ne neškodí

anonym

Do „vnitřních orgánů“ se „obojky“ nedostanou. Působí většinou látkou, která se rozptýlí po kůži a působí na povrch těla, takže psi s určitými obojky by neměli spávat s majiteli v posteli nebo kojit atd. Většinou je to dobře popsáno v příbalovém letáku obojku.

beer

Psovi obojek rozhodně více pomáhá než škodí.
Zvířata by neměla mít možnost zejména do obojků kousat atd. Více o škodlivosti různých chemických antiparazitních přípravků najdeš např. zde:
http://www.ca­tandogs.name/stu­die-o-skodlivosti-chemickych-antiparazitnich-pripravku/

Zdroj: Vet.praxe

klob1

Tak před třemi týdny u jedné paní škodil pokožce jejího psa. Slezla mu na zádech celá srst, chlupy úplně jako spálené do kůže. Dost dlouho se mu to hojí. Veterinář řekl že pes má alergii na tyto obojky proti klíšťatům, aby je nepoužívala. Ještě včera to měl dost škaredé.
Jinak asi dvakrát bratr je dal svému pejskovy a pohoda. Teď už je nedává, vůbec nic.
Sousedka používá nějakou vodičku pro změnu. Pak to přestala dávat, protože ten pes si vždy klíště vykousl. Jinak mu to jeden pán normálka vytrhuje.

rebel1953

Protože malé děti mají tendenci všechno olizovat.
Doplňuji:
A proto nesmí obojek přijít do styku s malými dětmi.

arygnoc

no, rozhodne by som toho psa nevaril s obojkom.