leonessa

Bio obojek pro psy proti parazitům

Tento rok jsem poprvé narazila na bio nebo přírodní obojky pro psy proti blechám a klíšťatům a jelikož si to člověk může vyrobit i doma, chtěla bych se zeptat, jestli s tím máte nějaké zkušenosti a jaké máte psy (kdyby to s tím třeba nějak souviselo), jestli jsou dlouhosrstí a funguje to nebo naopak. Děkuji za jakýkoliv komentář a odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Já léta používám pro sebe i pro psy postřik roztokem tea tree oleje.
Prostě nakapu pár kapek (podle návodu na koupel -postřik) do postřikovače, psy před vycházkou psy nastříkám, sebe také (spodní část nohavic, rukávy, boty atd.)
Malé množství tea tree používám před vycházkou jako „parfém“ (na zápěstí, spánky a za ušní lalůčky).
Malou lahvičku s Tea tree olejem s sebou nosím v podstatě stále. Nejenom působí repelentně proti komárům a klíšťatům a jiným hmyzákům, ale případná drobná poranění , škrábance nebo štípance se tea tree olejem vydezifikují a ošetří. Psům občas vmasíruji několik kapek do ušního boltce.
Několik let nevím, co je přisáté klíště a žádné antiparazitní obojky nepoužívám. Kromě tea tree oleje používám proti lezoucím a lítacím parazitům a na sanaci prostředí ještě roztok jednoho prostředku, ale ten není BIO.
Tyto vyzkoušené prostředky vyjdou mnohem levněji a jsou účinnější než doporučované prostředky z reklam.

Další odpovědi
briketka10

obojky jsme zavrhly hned, jak na pejska
i na kočku, protože by se na něm mohli
oběsit, radši používám ampule, které se
aplikují za krk, nebo postřik co dávám na
houbu a potřu kocourka až na kůži..
pejska už nemáme :(

www

V tomto případě ti zkušenosti jiných chovatelů příliš neřeknou, poněvadž si musíš jednotlivé možnosti vyzkoušet přímo na zvířeti a teprve podle jejich účinosti postupovat. Dokonce se stává, že to co fungovalo pár let, je nutné i změnit a přistoupit k řešení jinému.
Zkušenost