Veru Beru

Který přípravek na psa proti klíšťatům?

Který přípravek na psa proti klíšťatům? Funguje lépe obojek nebo sprej?

Máte někdo zkušenosti s tímto http://www.spo­kojenypes.cz/an­tiparazitika-pro-psy-pinzety/ixoderm-vetri-10ml-bezpecna-likvidace-prisatych-klistat?id=69600 což by mělo přímo „odstranit“ klíště. Nejsem si jistá, zda to může fungovat. Moc děkuji.

Nejlepší odpověď
www

Určitě bude lepší zabránit klíšťatům přisátí, než následně řešit odstranění parazita, jak uvádíš v odkazu.
Každý veterinář ti poradí a řekne, že je potřeba vyzkoušet jak obojek, tak i látku, vtíranou do kůže. Některému zvířeti zabere obojek, dalšímu zase jiný způsob. Jsou dobré zkušenosti např. s přípravkem Exspot, dává se na kůži mezi lopatky a podle mnohých funguje.
Vytáhnout přisáté klíště ze srsti, to je to poslední a stačí pinzeta, krokosvorka ap.
Doplňuji:
Jen taková malá informace. Žádný, skutečně žádný přípravek není na 100% účinný pro všechna zvířata, jak se leckde píše !!
Ale to nic neznamená, stačí jen zkoušet a zakrátko si každý může vybrat ten nejlepší 😉

Další odpovědi
badisko

238 Kč a nestacila by pinzeta za 30Kc + nejaka dezinfekce ..fungovat to muze zda to funguje tot otazka …vyzkousej stoji to pouze 238 Kč

mosoj

Toto určitě funguje. Je to zdravotně nezávadné a používám to i nas kočku , která si to potom klidně může olízat.
Nedávno jsem to tady uváděl, nevěděl jsem že to tady bylo již dávno uveřejněno.

Zlatý

annas

Vyzkoušené a osvědčené:

Prostředek proti klíšťatům

1 pytlík rozmarýnu,1 lžíce bílého vinného octa, 1 l vody

Postup přípravy

  1. 1 litr vody přivedeme do varu
  2. odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí
  3. po vylouhování a vychladnutí přefiltrujeme a přidáme 1lžíci bílého vinného octa
  4. uchováváme v ledničce

Návod na používání

Naplníme do prázdného rozstřikovače a před procházkou do lesa, do zahrady, na chatu tinkturou postříkáme tělo. Ttento přípravek je 100% účinný, žádné klíště se nepřichytne. Nahradí všemožné drahé repelenty atd.....

No a na vyndání klíštěte osvědčený elektrikářský krokodýlek. Kliště uchopit krokodýlkem a zatočit. Klíště je bez problémů vyndané a z krokodýlku nemůže upadnout ani se nerozmáčkne !!! Cena cca 20 Kč.
Doplňuji:
http://www.go­ogle.cz/imgres?im­gurl=http://www­.ame.cz/Merici-krokodylek-letovaci-rudy-_a240900_1069­9.aspx%3Ffm%3D0%­26width%3D320%26h­eight%3D240&im­grefurl=http://www­.ame.cz/QIShop/d­etail/173658_10­699/Merici-krokodylek-letovaci-rudy.aspx&h=240&w=3­20&sz=7&tbnid=N8aK­JN7ZND1WBM:&tbnh=90&tbnw­=120&prev=/se­arch%3Fq%3Dkro­kod%25C3%25BDlek%26tbm%3­Disch%26tbo%3Du­&zoom=1&q=kro­kod%C3%BDlek&us­g=__fe66KLtn2TSu6vrPO7mK­pP4AaWE=&docid=O­OpVzaGE3RQQtM&hl=­cs&sa=X&ei=ieT­KUfG5MYfTtAbU­xoGACQ&ved=0CGIQ9­QEwBg&dur=159

jirkajirka

Na každé veterině dostanete asi za 100Kč kvalitní kovovou pinzetu určenou k bezpečnému odstranění klíštěte. Těm z plastu moc nevěřím.Obojek proti blechám a klíšťatům funguje dlouhodobě je sice dražší. Ale každý pes ho nesnáší.Vyrážka. Sprej je krátkodobá záležitost.Tak na den. Ještě jsou kapky Fronline,nebo jiné Dostanete je koupit v lékárně a spolehlivě účinkují asi dva měsíce.

Funna

sice psa nemám, ale s kočkou je to stejné…používám obojky proti parazitům a fungují bez problémů…(teď se mi podařilo sehnat na přírodní bázi, hezky voní mátovým olejem a je dokonce levnější, než ten „chemický“)…na odstranění používám pinzetu na odstranění klíšťat pro zvířata…cca za 40Kč a ta taky funguje splehlivě…a to nenáme žádnou hodnou kočičku, co vzorně sedí při jeho odstraňování, spíš tygra…

pusinka50

Používám každoročně, když začnou klíšťata řádit, přípravek Front line. Stojí cca 220 Kč, prodává se ve zverimexech i u veterináře a spolehlivě odpuzuje klíšťata i blechy 2 i 3 měsíce. Kapka se kápne za krk zvířete přímo na kůži, aby si tam nedosáhlo packou a hned to nerozškrábalo.

katkabeaphar

Dobrý den, jak už zde bylo jednou řečeno, nejlepší je prevence proti klíšťatům. Tyto prostředky jsou dostupné v podobě antiparazitních obojků, spot-on přípravků nebo např.sprejů. U obojků mohu doporučit např. přípravky na bázi tetrachlorvinphosu (TCVP), diazinu (obojky DIAZ Flea nebo S.O.S. Flea od Beapharu). Podle mých zkušeností jsou mnohem účinnější a hlavně cenově dostupnější oproti ostatním antiparazitním obojkům. Jejich účinnost je také velmi dlouhá (až 6 měsíců). Vyzkoušejte a uvidíte sama. Pokud máte ale malé dítě, které s pejskem spí nebo by ho mohlo za obojek tahat, doporučuji spíše spot-on přípravky. Pokud už naleznete klíště přichycené, tak nejjednodušší a nejlevnější varianta je klíště vytáhnout speciální pinzetou a následně toto místo vydezinfikovat. Klíště vytahujeme opatrně kývavým tahem směrem k sobě. točení klíštěte doprava nebo doleva nedoporučuji, můžete mu zatrhout hlavičku (klíště nemá hlavičku na závit!)
Přeji pěkný zbytek dne
Katka