Monyszek

Reaguje pes zásadně na zlomenou packu?

Zjistila jsem po návratu ze školy, že psík kulhá na přední packu, chystáme se teď pro jistotu na veterinu..je to náš první psík, při pohmatu nějak necuká, nekňučí nic..jen leží, sem tam kňučí, pravděpodobně bolestí..ale reagují psi zásadně na zlomeninu?

Nejlepší odpověď
www

Pominu slovo zásadně.
Zlomenina může být různá, od pouhého naštípnutí kosti až třeba po otevřenou frakturu a zvíře vždy nějak reaguje.
V tomto případě se vůbec nemusí jednat o frakturu, může mít jen namožená vaziva, svaly ap. Zjistí se to však pouze rentgenem. Počkej do pondělí a pokud se příznaky zmenší nebo pominou, k veterináři ani nemusíte.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

´Zásadně´…
😉
Podobně jako člověk – kulhají (nezatěžují nohu plně) a sem-tam mohou ´sténat´…
Pokud ale necuká nohou při pohmatu, zkus, zda má pohyblivé klouby – může mít vykloubeninu namísto odhadované zlomeniny).
A než vyrazíte na veterinu, zkontroluj, jestli pes nemá poraněnou ´ťapku´ (zaražený trn nebo třeba ulomený drápek).