Avatar uživatele
iwetax

Proč se romové bojí psů?

Mám velkého psa, zlatého retrývra. A všimla jsem si, že zatím co bílé děti se k němu vrhají, chtějí ho hladit, tak romské se hystericky drží rodičů nebo křičí. To samé dělají i dospělí romové, vyhýbají se mi obloukem, když jdu se psem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, briketka10 před 4212 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Možná proto, že někteří se celé generace právě psy živili a třeba to tak dělají dodnes. Nemají proto ke psům vztah takový, jako lidé ostatní. Tím pádem se to dědí a děti pokud vidí rodiče, že se bojí, bojí se také.
Doplňuji:
Omluva za hrubku především ))
Psi se také k nim chovali jinak, než k ostatním. Psi jsou totiž citliví na pachy, způsob pohybu atd. Oni byli pro ně zkrátka jiní a často na ně již předem vrčeli.

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

U násse vždyckytvrdilo, že z dob kdy cikáni kradli slepice a koně, které hlídali psi.Mají to za ty generace zakódované a strach a respekt ke psům v nich zůstal dodnes. Ostatně -kradou také dodnes! Cikáni…:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Protože psi nemůžou být obvinění z rasismu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Nekoukáš na pohádky? Pes cejtí čerta na sto honů.

(a v pohádkách většinou platí rovnice čert = zlo)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Pamatuji si to naopak. Měli jsme doma na statku dva německé ovčáky,kteří v pohodě ohlídali slepice,králí­ky,ap.,před nenechavými lidmi. Většinou to byli cikáni a ze psů měli hrůzu.A co vím,všude kde se objevili v dobách,kdy ještě kočovali,jediná obrana byl pes.Ten strach v nich zůstal dodnes.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SonsyMite

Třeba se bojí, že je cvičený na černou zvěř

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Není to spíše obráceně?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Jsem na tom úplně stejně. Doma máme také zlatého retrívra a v okolí domu romy, kteří se ho hrozně bojí a co teprv, když mu dám košík nebo haltinu. Už mě jedno romské dítě zkoušelo se svým psem provokovat, že prý jeho pes je hodnější, tak jsem tomu našemu sundala košík a zeptala se, jestli to chce zkusit. Hned sebral psa a utekl. A přitom ten náš je mazel a košík nosil jen kvůli tréninku, aby mohl do autobusu nebo tramvaje :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Akretep

Mám křížence Rottweiler vs Amstaff se Středoasiatem, fenka, bezkonfliktní, milá, děti si ji mohou hladit a dělat ji cokoliv, ale jakmile vidí – cítí cikána, je to konec. Má to v sobě, ani učit jsem ji to nemusel učit. Hodná holka to je 🙂 A cikáni se ji vyhýbají obloukem. A dělají jen dobře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek