iwetax

Proč se romové bojí psů?

Mám velkého psa, zlatého retrývra. A všimla jsem si, že zatím co bílé děti se k němu vrhají, chtějí ho hladit, tak romské se hystericky drží rodičů nebo křičí. To samé dělají i dospělí romové, vyhýbají se mi obloukem, když jdu se psem.

Nejlepší odpověď
beer

Možná proto, že někteří se celé generace právě psy živili a třeba to tak dělají dodnes. Nemají proto ke psům vztah takový, jako lidé ostatní. Tím pádem se to dědí a děti pokud vidí rodiče, že se bojí, bojí se také.
Doplňuji:
Omluva za hrubku především ))
Psi se také k nim chovali jinak, než k ostatním. Psi jsou totiž citliví na pachy, způsob pohybu atd. Oni byli pro ně zkrátka jiní a často na ně již předem vrčeli.

Další odpovědi
anonym

U násse vždyckytvrdilo, že z dob kdy cikáni kradli slepice a koně, které hlídali psi.Mají to za ty generace zakódované a strach a respekt ke psům v nich zůstal dodnes. Ostatně -kradou také dodnes! Cikáni…:D

baghira

Protože psi nemůžou být obvinění z rasismu.

bolak

Nekoukáš na pohádky? Pes cejtí čerta na sto honů.

(a v pohádkách většinou platí rovnice čert = zlo)

tom004

Pamatuji si to naopak. Měli jsme doma na statku dva německé ovčáky,kteří v pohodě ohlídali slepice,králí­ky,ap.,před nenechavými lidmi. Většinou to byli cikáni a ze psů měli hrůzu.A co vím,všude kde se objevili v dobách,kdy ještě kočovali,jediná obrana byl pes.Ten strach v nich zůstal dodnes.

SonsyMite

Třeba se bojí, že je cvičený na černou zvěř

anonym

Není to spíše obráceně?

samicek333

Jsem na tom úplně stejně. Doma máme také zlatého retrívra a v okolí domu romy, kteří se ho hrozně bojí a co teprv, když mu dám košík nebo haltinu. Už mě jedno romské dítě zkoušelo se svým psem provokovat, že prý jeho pes je hodnější, tak jsem tomu našemu sundala košík a zeptala se, jestli to chce zkusit. Hned sebral psa a utekl. A přitom ten náš je mazel a košík nosil jen kvůli tréninku, aby mohl do autobusu nebo tramvaje :)

Akretep

Mám křížence Rottweiler vs Amstaff se Středoasiatem, fenka, bezkonfliktní, milá, děti si ji mohou hladit a dělat ji cokoliv, ale jakmile vidí – cítí cikána, je to konec. Má to v sobě, ani učit jsem ji to nemusel učit. Hodná holka to je 🙂 A cikáni se ji vyhýbají obloukem. A dělají jen dobře.