Bronzový

Proč pes nesmí hroznové víno?

Doplňuji:
Když on je tak miluje a loudí a loudí, vydrží koukat hodiny na misku plnou hroznů a hypnotizovat ji očima. Dobrá tedy, jdu mu promluvit do duše, že není vegetarián a není to pro něj vhodná strava...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Hroznové víno a rozinky mohou vést u psů až ke kolapsu ledvin. Jedna nebo dvě rozinky vašeho štěkajícího kamaráda jistě nezabijí, ovšem déletrvající konzumace je nesmírně nebezpečná, neboť škodlivé látky se v organismu usazují.

Další odpovědi:

Chtěla bych se pokusit k této otázce vyvrátit několik mýtů, které nevím proč, kolují mezi laiky. Hroznové víno, tedy syrové plody nejsou v menším množství nebezpečné, vadí pecky ! ne ovoce. Pokud má pes z nějakého důvodu zájem o rozinky, ty mu nevadí a neškodí. Cukr je "bílá smrt" nejen pro psy, ale podávání hroznového cukru ( prodává se pod názvem Glukopur) je naopak velmi vhodná rychle zpracovatelná energie. Je doporučován v případech poškození jater (nebo jako prevence při otravách z těchto důvodů-poškození jater), pro rychlou látkovou výměnu, proti únavě, při nechutenství, podvýživě, při velkém fyzické námaze atd. Hroznový a ovocný cukr je obsažen i v náhradních průmyslově vyráběných krmivech pro novorozená štěňata, která z nějakého důvodu nejsou kojena matkou. A celkově- pes sice není vegetarián, ale dlouhodobým vývojem se velmi vzdálil od svého předka-vlka. Z moderního hlediska je pes více-méně všežravec ( prodloužilo se mu i tenké střevo) takže konzumace ovoce a zeleniny (nikdy ale cibule-ta má vliv na rozpad červených krvinek) mu v žádném případě neškodí ! V podstatě se dá tvrdit, že pes který je krmen pouze masem prospívá méně než pes, kterému bude podávána čistě vegetariánská strava. Obilniny, brambory, vločky zelenina a ovoce jsou dnes běžnou složkou správného krmiva psa. Samozřejmě kromě jiného. Takže závěrem: hroznové víno v malém množství neškodí, lépe je zkrmovat bezpeckové. Hroznový cukr je doporučován nejen veterinárními lékaři, ale je běžně používán při náročných aktivitách psa nebo jako vhodná vyživovací dieta a ovoce a zeleninu je vhodné podávat.

Zlatý

žaludek psa nedokáže zpracovat hroznový cukr.

Zlatý

Souhlasím s Bohemicou. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by hroznový cukr pes neuměl trávit nebo, že by mu škodil. Naopak - když měl jeden z našich pesanů kdysi v "dětství" infekční zánět jater, vet ho léčil právě Glukopurem. A dožil se pěkných třinácti let - pes, ten výborný veterinář zemřel bohužel pět let před ním...
Myslím, že i u psů je všechno jen o chuti a o tom, co jim nabídneš. Například můj skoro patnáctiletý jorkšír miluje hrozny (bez pecek a oloupané), mango, vodní melouny, máš vidět, jak okusuje sám na zahradě i maliny! Vegetarián rozhodně není, ale když vidí, že něco dlabu a vypadám u toho dost spokojeně, chytne závist a musí to být jeho...:-)

Bronzový

nesmi,spis ho nechce.jsem jeste nevidela psa,ktery by dobrovolne zral hrozny.
Doplňuji:
ted jsem si vzpomnela,ze jsem sve kote krmila rozinkami ze studenske pecete.take ji moc chutnali.takze priste asi nee,ze?

Zlatý

Pes je masožravá šelma a ne vegetarián :) jelen zase nemůže maso, tak to holt je.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.