hapiky

Která zelenina je pro psy nevhodná či škodlivá?

Vím že brambory a myslím, že avokádo, nebo něco podobného, ale zřejmě té nevhodné zeleniny bude více.

Nejlepší odpověď
seraphico

Nejen zelenina, ale i některé druhy ovoce mohou způsobit pejskovi problémy:

"Avokádo – může způsobit průjem a zvracení.

Třešně a jiné plody s peckami – mohou způsobit blokádu střeev, popř. otravu kyanidem, zvlášť v případě, že jsou některé pecky narušené.

Hroznové víno, rozinky – hrozí nebezpečí akutního selhání ledvin.

Cibule, česnek, pažitka – může způsobit zvracení, průjem a bolest žaludku. Toxické jsou ve všech podobách, tedy syrové, vařené i sušené.

Rajčata, především nezralé plody – obsahují jedovatý solanin a ten je pro psy nebezpečný."

Zdroj:

https://www.i­receptar.cz/zvi­rata/co-nesmi-pes-30000117.html

Další odpovědi
Rocker

Kromě všeho,co napsal Seraphico je pro psy nezdravá i čokoláda.

Drap

Brambory nejsou škodlivé, spíše nevhodné. Psovi neublíží, ale jeho trávící trakt je nedokáže zpracovat. Mrkev neni vhodná pro bílá plemena, obsahuje karoten a ten postupně mění barvu srsti, spíše do žluta. Ostatní kořenová zelenina je pro ně dobrá. Neměli by také květák, ale brokolice se doporučuje. Takovéto věci většina chovatelů dobře zná a každý pes je individalita a neexistuje jeden návod pro všechny pejsky. Také jsou nevhodné luštěniny, boby a podobně, i když se v krmivech často vyskytují. Troch dělá problémy i to, že různí odborníci se neshodnou