valerietunov

Jaká jídla psi nemohou jíst a jaká jsou pro něj delikatesa?

Jídlem nemyslím třeba čínu ale třeba mouku, vajíčka ,hrušku…prostě suroviny a potraviny. Prosím vás pište jen pokud to máte skutečně ověřené (to platí spíš pro to co nemohou) a pokud to nemohou jenom těhotné fenky tak to tam prosím také dopište. Děkuji za všechny odpovědi…

Nejlepší odpověď
dejavu

Potraviny, kterým byste se měli při krmení psa vyhýbat:

Solená jídla, sladké pečivo z hladké bílé mouky, cibule, zelí, kapusta, česnek, lomivé kosti, cukrovinky s obsahem cukru, hlavně čokoláda a čokoládové výrobky, které jsou přímo pro psa toxické, potraviny slané (uzeniny) a kořeněné pálivým kořením, slezina (způsobuje průjem) a potraviny slazené umělým sladidlem (v zahraničí byla popsána úmrtí v souvislosti s požitím výrobků s umělým sladidlem xylitol), avokádo, hroznové víno (zažila jsem otravu s úmrtím psa po hroznu), hrozinky.
Delikatesa bývá pro psa, která je i zdravá, jsou kousky sušeného 100% masa, sušené rybičky ap.

Další odpovědi
Lamalam

Rozhodně nemůžou jíst čokoládu, jídla s obsahem kofeinu a rozinky.