Avatar uživatele
Rokio

Který máte titul, uživatelé Odpovědi.cz?

Já jsem se dříve považoval za nižšího šlechtice. Teď už vím, že urozený nejsem. Nemám modrou krev, což jsem zjistil díky svému otci a faktu, že mé příjmení tomu nenapovídá.

Má tu někdo z vás šlechtický titul, nebo alespoň akademický?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1518 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

I kdyby? Jak ti to pomůže? Jsou to osobní údaje každého.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… víš o tom, že šlechtické tituly jsou u nás zakázaný/zrušený vznikem Československa před více než sto lety ??? …
… a co se týče akademickejch, tak po nejedné aféře a zkušenostech s naším školstvím, to začíná bejt pěkná satira …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Som človek.
Človek, to je najvyšší titul pre človeka.
Človek je len jeden/jedna, ak ich je viac než jeden, už sú to ľudia.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

A k čemu titul? Jestli jsem hrabě, baron, nebo vévoda, či profesor, doktor a podobně. Stejně tak mít diplomy, medaile. Hlavní věc, že můžu chodit, jíst a pít, lehnout si a vstát. No rodiče měli radost, když byli na promoci, stejně tak rodiče prožívají křest, biřmování, pasování na rytíře (to ale má málo lidí ). Ale člověk časem zjistí, že je to jen voda, která protekla mezi prsty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Ty šlechtické je zakázáno používat a o nějakých akademických vych taky věděl. Ale co je to platné, když pro hlupáka každý hloupý 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Mc Merkurion: Vím, že o jejich zrušení, se zasloužil první československý prezident Tomáš Garik Masarik.

před 1518 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Přečtěte si, jak je to s tituly u nás.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-dnes-s-slechtici

před 1517 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek