aandromeda

Jaký je rozdíl mezi magisterským studiem a navazujícím magisterským studiem?

Doplňuji:
Studuji politologii (Bc.) a chtěla bych na kulturní dějiny – soudobé dějiny (Mgr.). Vzali by mě na navazující magisterské studium nebo ne? Musela bych pokračovat jen v politologii?

Nejlepší odpověď
annas

"Třeba na Karlově univerzitě v Praze je výuka v pětiletém magisterském studiu, které nenavazuje na bakalářské postupně utlumována a uchazeči do něj již nejsou přijímáni.

V tomto typu studia budou nadále realizovány pouze studijní programy Katolická teologie, Všeobecné lékařství, Zubní lékařství, Farmacie, Právo a právní věda, Učitelství pro základní školy a Psychologie."

https://is.cu­ni.cz/webapps/a­kreditace?verej­ne

Když získáte bakaláře na jedné vysoké škole, můžete pokračovat v navazujícím magisterském studiu na jiné vysoké škole. Rozmyslela jste se a chcete se zaměřit na jiný obor.
Ale ne každá vysoká škola přijímá k navazujícímu studiu absolventy z jiné vysoké škole. Chce to včas prověřit.

Nevím, jak je pro vás toto téma aktuální, ale podívejte se pro zajímavost do odkazu " Které školy přijímají na magistra absolventy jiných bakalářských oborů?"

http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/magistr-v-jinem-oboru-skoly-ktere-prijimaji-do-navazujiciho-magisterskeho-studia-absolventy-jinak-zamerenych-bakalarskych-oboru

Další odpovědi
anonym

„Navazující magisterské studium“ je studium po vystudování samostatného oboru se získáním titulu Bc.
Magisterské studium ´samo o sobě´ rovnou směřuje ke získání titulu Mgr..
Doplňuji:
Pokud chceš nastoupit „navazující studium“, jsou vždy stanoveny nějaké vstupní podmínky (mimojiné ukončení bakalářského studia) – absolvovaný přesný obor nebo např. absolvované přeměty v patřičném rozsahu (zkouška z předmětu) apod.
Takže si tyto podmínky u konkrétního studia na konkrétní škole zjisti.
😉

ChineLin

Obojí vede k magisterské úrovni titulu (takže i inženýr a podobně). Rozdíl je pouze formalita, kdy tzv. „dlouhý“ magisterský program trvá vcelku 5–6 let a navazující jen 2–3 roky (ovšem mohou se do něj přihlásit jen bakaláři).

Dneska jsou „dlouhé“ programy asi už jen na medicíně a právech – všude jinde už by měla být oddělená bakalářská a magisterská etapa. Takže po skončení bakaláře máte státnice, promoci, titul a můžete teoreticky jít na navazující magisterský program kamkoliv jinam.