Zvědavý

Co je špatného na titulu MBA?

Slyšel jsem na něj několik negativních komentářů. Nějaké špatná pověst nebo co ? díky

Nejlepší odpověď
anonym

Špatnou pověst tomu titulu dělají české soukromé školy, které mají velmi nízké standardy a dostáváte na nich titul prakticky jen za platbu na účet a ne příliš intenzivní účast. Je to velmi populární titul u státních úředníků, kteří si tak doplňují tabulkové platy a při neschopnosti dělat cokoliv smysluplného prokazují titulem nárok na teplé místečko ve funkci vedoucích oddělení či odborů kde v podstatě jen donekonečna mlátí klapačkami aniž by hnuli prstem. MBA není ani tak vzdělání jako spíš jen investice do provesního růstu tam, kde jej určují tabulky, nikoliv reálné schopnosti …

Další odpovědi
annas

"Titul Master of Business Administration neboli MBA?

V první řadě je důležité zmínit, že se jedná o postgraduální program, který nepochází od nás, ale z anglosaských zemí. V ČR je tento neakademický titul, který je psaný za jménem, udělován od 90. letech minulého století.

Studium MBA je celoživotním vzděláváním a do některých škol vás přijmou i bez akademického titulu (postačuje maturitní vzdělání). A není pochyb, že právě titul MBA vám může pomoci k získání vaší vysněné pozice. Zaměstnavatelé totiž právě díky tomuto titulu poznají, že na rozdíl od ostatních uchazečů disponujete aktuálními znalostmi v daném oboru."

Je pravda,. že studium si mohou dovolit jen ti, kteří na ně mají.

"Množství programů probíhá v angličtině, a proto je důležité ovládat určitou úroveň anglického jazyka. Pokud neumíte dobře anglicky, nezoufejte

Existují totiž i programy v češtině. Vzhledem k tomu, že se jedná o postgraduální studium, některým školám stačí jen maturita, jiné požadují alespoň bakalářský titul."

Rozhodující je kvalita výuky, zkušených lektor a studijního zázemí, úroveň nabídky studijních programů. Nejde jen o titul, jde o školu. To, že máte titul MBA je jedna věc.

Druhá věc je, na jaké škole jste ho získali. Ne titul, ale věhlas školy a kvalitní lektorský tým jsou zárukou kvalitního vzdělání.

Přestože nad kvalitou českých škol nikdo nebdí, Česká asociace MBA škol poskytuje svým členským školám vlastní akreditaci."

https://www.vim­vic.cz/clanek/ti­tul-mba

Třeba kvalitní studium je na Cambridge Business School s.r.o., Praha

„Podle průzkumu 83 % absolventů CBS je přesvědčeno, že studium MBA mělo pozitivní vliv na jejich kariéru!“

https://www.cam­bschool.cz/mba_me­lo_pozitivni_vliv
--

Myslím si, že kdo tímto studiem neprošel,nemá žádné zkušenosti, těřko může posuzovat. Neznám nikoho, abych slyšela konkrétní názory.

Mp2

Je to titul netitul…
V podstatě je to jen o tom, že si to zaplatíš a udělá to i blbec.
Néco jako když bys nějákým podvodem dnes získal titul hrabě..

Nehodnoť jen ten titul…
Podívej se na lidi, kteří ten titul mají… :)
To mluví samo za sebe..
Bc. Jan Novák DiS. MBA…
:) všichni se tomu smějeme…
U ženských je to ještě vtipnější

Bc. Jana Natálie Nováková Třešková DiS MBA…
Je to k smíchu, jako když si nevěřící člověk nechá pokřtít dítě :) … A ještě si nechá obě příjmení…

Kombinace tohoto s prací ze známosti… :)
..je pro smích..

Kelt

Takže tam dosadíme české výrazy malý (moc) blbý analfabet.

anonym

nelze však takto hodnotit titul MBA paušálně, ve světě je řada kvalitních škol na kterých má tento titul úplně jinou váhu a o absolventovi vypovídá něco úplně jiného … je zkrátka velký rozdíl zda vystudujete MVŠO nebo Harvard

anonym

Ale především, pro lidi kteří studují skutečně náročné technické obory je tohle prostě jen „obyčejná ekonomka“ vychovávající další samolibé žvanily, to zkrátka souvisí s tím už zakořeněným pohled na věc, viz třeba tento vtípek : Proč nemají matfyzáci jarní prázdniny? Aby si nestihli udělat ekonomku.