Miki7

Co znamená titul MBA a komu se uděluje?

Co je za titul MBA

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
annas

V archivu je několik dotazů na získání tohoto titulu, jeho význam atd.
Téměř stránka otázek a odpovědí.

Např.
Co je špatného na titulu MBA?
Jak je to se studiem MBA on-line?
Kam jít studovat MBA?
a další

Třeba titul "MBA – Master of Business Administration – udělované na VŠ obchodního směru, opět původně zahraniční, dnes udělovaný i u nás.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=titul%20MBA

Další odpovědi
Kepler

Titul MBA (neboli Master of Business Administration) je v České republice udělován jako neakademický profesní titul, psaný za jménem.

Nejedná se tudíž o náhradu vysokoškolského vzdělání (ať již bakalářského, magisterského či doktorského stupně), ale o celoživotní kariérní vzdělávání, které toto vysokoškolské studium vhodně doplňuje a dále rozšiřuje.

Jedná se o ideální profesní vzdělávání všech řídících pracovníků, ať již aspirantů na manažerské pozice nebo lidí, kteří již jako manažeři působí. V některých (především mezinárodních) společnostech je dokonce MBA titul podmínkou ke kariérnímu postupu a dosažení vyšších manažerských pozic. Toto vzdělání jistě ocení také samostatní podnikatelé či pracovníci ve státní správě.

https://www.ce­mi.cz/co-je-titul-mba

Schluker

UTFG!

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Master_of_Bu­siness_Adminis­tration

Kazatel

Mladý, blbý, ambiciózní, to sedí.

ivzez

Uděluje se tomu, kdo si zaplatí „studium“
na zahraniční soukromé škole.

bauerlukin

Master of Business administration