twigg25

Užívání titulů – dobrý den, zajímalo by mne, jaká jsou pravidla pro užívání titulů.

Pokud získám např. na jedné škole nejprve Bc., a poté Mgr., píše se Mgr. Bc., nebo jen Mgr.? A pokud potom získám na jiné škole JUDr., užívá se JUDr. Mgr.? Tedy : UŽÍVAJÍ SE VŠECHNY ZÍSKANÉ TITULY NEBO JEN TEN „NEJVĚTŠÍ“? Děkuji!
Doplňuji:
Bc. a Mgr. jsou ze stejné školy – právní obor, a případný JUDr. by byl z jiné školy, taktéž právní obor. Je nyní správně psát si oboje – Mgr. Bc. XY?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-slucovat-vice-titulu-pred-jmenem-spojkou-et

Užívání titulů na stránce
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=783

Další odpovědi
led

Ak ste napríklad herec (s VŠ) a právnik
píšete oba tituly
JUDr.Mgr.Art XY
Doplňuji:
JUDr. je vyšší titul než Mgr.práva, píše sa vždy ten vyšší (z rovnakého odboru)
V prípade rovnakých skratiek sa píše len jedna

chudst

S balakarem si nejsem jist. To pisou akorat ti, kteri nemaji dalsi titul, ti, kteri maji dalsi titul pisi pouze ten. Maji-li jich vice, pisi se vsechny. Pri oslovovani se pouziva ten, ktery je vyssi. Jsou-li si tituly rovny, pouziva se bud zvyklost (JUDr. je vyse nez Mgr.), anebo zalezi na dane profesi, ve ktere se clovek zrovna pohybuje. Pripadne se optat v okoli, jak daneho cloveka oslovuji oni, mate-li tu moznost.

baghira

Pokud nejste Henryk Lahola, používejte z každého oboru jen ten nejvyšší titul (tedy ne Bc. Mgr. ale jen Mgr.), a ne víc než dva celkem. Ona totiž přemíra titulů působí nevkusně (výjimkou by mohla být například obálka vědecké práce, které jste autorem)

Zdroj: www.henryklaho­la.nazory.cz

anonym

A titul PuDr se píše před nebo za jménem?