Araxis

Kde ma nase kocka koťata?

Zdravim.Jedná se o venkovní žijící kočku na dědině.Na jaře kdy jí byl rok a čtvrt jsme ji vzali na veterinu na prohlídku a dohodnout kastraci.Ovšem bylo zjištěno že už je březí.Potom co se jí narodilo pět koťat tak táta tři utopil a dvě jí nechal.Týden nebyla vidět se zbylimi koťaty,dali jsme jí klid.Pak odjeli domů..Nejspíš je pořád kojila.Po 2týdnech přišla ale koťata nemá a ani ve sklepě kde měla kotec nejsou.Na chalupu jezdíme sporadicky a tak nemáme pojem o tom co a kdy se jim vůbec stalo.Mohla je sežrat-nebo tak něco?Nikdo jiný přístup ke kotci neměl.Koje byla zamčena a díra pouze na prolezani.Koťatum bylo pár dní a po Dvou týdnech už bez koťat.
Doplňuji:
jejda,děkuji.Takže je někde může mít.Ano je to drasticke,ale jak regulovat kočky na dědině než po staru?Táta je musí vyčíhnout kdy jsou jestě slepá a malá,najít ukryt kde se okotila,pak když je pozdě a kouká to na vás modrými kukadlama,to táta už neudela.Za život jich utopil docela dost a párkrát to nestihl.Takže když už příjde bez nich,tak je ještě šance že je někde má?už je to 3–4 týdny.

Nejlepší odpověď
beer

Nespíše je má někde v úkrytu, který neznáte. Kočka může ještě malá koťata odnést kamkoliv..časem by se měla koťata objevit.
Zkušenost
Doplňuji:
Když přijde táta bez koťat, je už bohužel po nich.
Teď k vám ale chodí kočka bez zbylých koťat, což ještě neznamená, že o ně nějakým jiným způsobem přišla. Jak už jsem psal, budou pravděpodobně někde ukryta a objeví se spolu s kočkou až časem.

Další odpovědi
anonym

Kočka dvě schovaná koťata zvládne sama uživit dost dlouho. Nechá je
v bezpečném úkrytu tak dlouho, než budou dostatečně samostatná a pohybovat
se i mimo úkryt.
Topení koťat je skutečně barbarský silně zakořeněný vesnický zvyk. To,
že novorozená koťata jsou slepá, neznamená, že nic nevnímají! I taková koťata mají vyvinutý pud sebezáchovy a dovedou silně bojovat o život i ve vodě a není to vůbec příjemný zážitek (hlavně pro ně). Rozhodně souhlasím s praxí mosoje
při utrácení nechtěných koťat, když už…
Pokud ste chtěli nechat kočku vykastrovat, udělejte to co nejdříve ať není zase pozdě! Do určitého stupně gravidity (v počátku) veterinář může přistoupit
ke kastraci a vyjmout děložní rohy i s malými zárodky. Je to rozhodně lepší,
než nechat kočku koťata donosit, porodit, nějakou dobu kojit a pečovat o ně a pak jí je odebrat a topit.

anonym

Také s tím mám zkušenost, že kočka se brzy naučí svá koťata před lidmi schovávat. Když jste jí tři zlikvidovali, tak zbylá někam přenesla. Naše kočka nosila koťata z jedné půdy na druhou. Když jsme ji našli u nás, tak klidně přenesla koťata k sousedům a doma se s nimi objevila, až už z nich byli docela samostatní tvorečkové. Jednou dokonce koťata přivedla až po 2 měsících.
Doplňuji:
Možná je to opatření drastické, ale babička to také jinak nedělala. Důležité je opravdu, aby koťata byla hodně malinká. Potom zřejmě není až tak podstatné, jaký druh jejich liukvidace majitel kočky zvolí.
Větší bezohlednost je nechat koťata být a potom je podhazovat cizím lidem k baráku. Tady by si měl každý kočkomil a ochránce přírody se zeleným mozkem uvědomit, že je méně bezohledné se o svá z vířata postarat, než falešným vztahem k nim potom obtěžovat okolí. Kdo chce mít kočku, musí počítat s tím, že bude mít koťata.
Jsem alergická na srst, proto jsme psa měli jenom před domem u boudy. Kočku jsme mít u boudy nemohli. Čtyřikrát mi takhle někdo kotě podhodil na zahradu. Ještě za pár týdnů se takové kotě motalo celé prašivé a zdivočelé někde v okolí. To je humánnější chování? V tom někdo vidí zodpovědnost chovatele? Já tedy ne. Chápu to jako krajní sobectví a bezohlednost. To je stejné, jako psí výkaly. Proč kvůli tomu, že si nějaký natvrdlý idiot chce pořídit do bytu psa (jelikož dnes je to velmi „in“), musí mezi psími bobky potom chodit ostatní. Proč si děti mají hrát tam, kde se psi venčí? Tohle je láska k přírodě? Tak o tom pochybuji. Mít vztak k přírodě znamená respektovat ji a chovat se k ní s úctou. Pořizovat si domácéího mazlíčka o takovém vztahu ale vůbec nemluví. Pochopím u osamělých lidí, že potřebují mít kam soustředit své city. Kde se nám ale vytrácí láska ke člověku?

mosoj

Ona je schovala a ukáže až budou větší.
Pro příště doporučuji místo topení ještě slepá koťata uspat chloroformem v nějaké nádobě. Stačí na to pár kapek. Když lékaři vysvětlíte na co to chcete určitě vám kapku předepíše. Když jsem měl kočku, dělal jsem to také tak. Výsledek je stejný ale není to tak drastické.

huxa

Panejo, tvoje doplnění otázky jsem nečetl, pročítal odpovědi a říkal si, co to ten mosoj plácá o topení, dyť malé koťata mají rády těplo a v zímě se jim musí topit, potom sem si přečetl ten tvůj text… Nejsem nějaký zvířecí ochránce, ale co je moc, to je moc… tvůj táta by si zasloužil někdy poznat, jaké to je, když se nemůžeš nadechnout, po pár minutách ti ale instinkt nedovolí dále držet dech a nadechneš se, ty ovšem ucítíš jen, jak vdechuješ vodu, což strašně bolí a chceš ještě ze zbytek sil vyplavat a vykašlat vodu a nadechnout se vzduchu, ale nějaký hajzl tě pod tou vodou drží… To už by bylo etičtější a méně bolestivější je hodit z nějakého vysokého paneláku nebo jim rovnou odseknout hlavu, než jim dělat toto…
Jak mosoj radí, příště sakra alespoň chloroform! A nebo třeba oxid uhelnatý, ale né takové sviňárny.
Kočka si koťata odnesla, no, na 100% bych neříkal, že je přinese, přinese je tak na 80%.
Doplňuji:
Ještě jednou jsem ti zrekapituloval, jak je humánně zabít…

zjentek

zkus je vystopovat tím, že kočku šikovně pozoruj, co dělá a kam chodí ..z jejího chování nejlépe poznáš, jestli existují nebo ne ,)

Medulienka

Neexistuje žádný legální způsob jak podomácky regulovat počty koťat, ale tam kde není žalobce, tak není ani soudce. …
Doplňuji:
Dokonce ani veterinář podle zákona nemůže usmrtit jen tak zdravé zvíře, ale stává se, že se zvířata usmrcují v přeplněných útulcích. Tak co je lepší nebo horší. Fakt je důležité kočky a kocoury hlídat a včas je nechat kastrovat. I ta zbylá koťata.
http://www.kocky-online.cz/clanky/v-casne-kastrace
http://www.kocky-online.cz/clan­ky/jak-je-to-s-postihy-za-topeni-kotat

Konan-Pain

Ocko: Ano, z pohledu člověka je to hrozný život, být zablešený a divoký. Ale když se na to podíváte z pohledu toho zvířete, tak tomu je jedno jestli to bude domácí mazlík, kterému malé mimino bude tahat za ocas nebo to bude samostatný, zdivočelý a dejme tomu i zablešený tvor – rozhodně bude chtít být to, než se nechat utopit. A je jedno jestli je to slepé, před dvěma minutami narozené kotě, nebo už dvouměsíční číča.

Já tedy mít na výběr, tak volím to, abych byla zdivočelá, zavšivená (zablešená, poštípaná, pokousaná, s klíšťaty…), živá a svobodná (!), než být po narození utopena nebo jinak zavražděna. Myslím, že vy (a kterýkoliv vrah koťat) by jste volila to samé.
V dnešní době je kastrace, proč tedy tito lidé nenechají provést tenhle zákrok na svých kočkách a kocourech? (Jestli nemají peníze, neměli by mít ani zvířata – takže peníze nejsou argument)

Araxis

Mě se to taky nezamlouvá,ale nekastrovaná kočka může mít mladé 3× do roka v jednom vrhu až 8 kotat.Za rok by jich bylo víc než obyvatel ve vesnici.Není tam sama jako polodivoké kočky.Táta jí přivezl svému otci v domnění že jde o kocoura ale byla to číča a vrátit jí už nemohl.Vypustit kdesi ve vedlejší vsi to je jak tahat dříví do lesa,a tak zůstala.Na dědině to opravdu lidi neřeší a ještě aby dávali peníze na jakousi medicínu,neboli antikoncepci.Táta jí bere tenhle týden na kastraci.Je to kočka která je venku zvyklá a vůbec nechodí domu,jen občas když jí táta dědovi veme ale za 15 minut škrábe na dveře a chce ven.Můj druhý děda je vysloužilý myslivec a taky žijící na vesnici,jako díte pamatuji že běžně k němu chodily lidé i se širokého okolí a žádali aby jim usmrtil fenu,či psa.Tak jim přiložil hlaven k hlavě a bylo to.

anonym

No, dříve také bylo běžné, že na vesnici byl u každé chalupy uvázaný pes u boudy na řetězu. Od těch dob se trochu změnil vztah lidí
ke zvířatům, i když asi jak u koho…

Araxis

Bohemica-znám ještě vesnice-celkem dvě,kde auto má pouze starosta,Kde se suší prádlo na trávniku,kde děti si hrají tím že nafukují žáby brčkem a kde se zastavil čas kdesi v šedesátých letech-I TAM JSOU STÁLE PSY NA ŘETĚZU

anonym

Poznámka se týkala vztahu LIDÍ ke zvířatům a přírodě. Chování nějakých zaostalých primitivů nebudu komentovat.