Likafina

Kočka, která se chová jako pes

Slyšela jsem, že existuje kočka, která se chová jako pes (aportuje a dá se vycvičit). Nevíte jaká by to mohla být rasa?
Díky za opdověď

Nejlepší odpověď
beer

Kočka, která aportuje se jmenuje mainská mývalí kočka. Naučí se to i spousta dalších koček bez ohledu na rasu – záleží na povaze jedince.
Praxe
http://www.ze­nyprozeny.cz/ar­t/1788-nudite-se-kupte-si-myvali-cicu/

Další odpovědi
Sůwa

Kočka se může zdánlivě chovat v některých případech jako pes, ale jen když sama chce. Měla jsem postupně kočku a kocourka šedobíle mourovaté a oba aportovali kroužky od PET lahví, do omrzení (mého). Poslední kocourek mi zase venku chodí u nohy. Vycvičit kočku jako psa je proti jejich přirozenosti, oni jsou svobodní a i jejich lásku si musí člověk zasloužit. Mezi milovníky psů a koček jsou taky značné povahové rozdíly a dokonce to nějak na sobě poznáme. Nemyslím ovšem domácnosti, kde je prostě jen spousta zvířat.

michael69

Máme „Mývalky“ dvě.Jednoho kocoura a kočku.Kocour „aportuje“, dá-li se to tak nazvat.Má malinkatou hadrovou myšku,kterou přinese přede mne jakmile přijdu domů.Pustí ji na zem,civí na mě a významně mňouká.Chce jí hodit.Jakmile mu jí hodím na druhý konec bytu okamžitě se za ní vrhne jako by byla živá,ještě s ní nechtíc zahraje na plovoucí podlaze „hokej“,jak se smeká a hned jí zase nese zpět.Celé se to opakuje a je v tom velice vytrvalý.Je to kočičí vášeň.Lov,který mu v bytě chybí.Když najde oběť,která mu je ochotná házet jeho myšku,tak je v sedmém nebi.Pokud nereaguji na jeho mňoukání,natahuje po mne packy či je-li můj obličej v jeho dosahu otírá se mi hlavou o tváře a čelo,jako by dělal „berany,berany,duc“. Kočka na to kašle,ale je velice přítulná.Někdy jen tak přijde rozvalí se vedle mne na posteli,tichounce mraucne a pak čeká rozkulená zda dojde na hlazení pod krkem,na břiše atd. Někdy přijde v noci a nerozpakuje se mne vzbudit v tři ráno lízáním mého obličeje či ruky a tiše u toho přede. Je to „milé“,zvlášť,když za tři hodiny vstáváte do práce a to lízání vypadadá asi jako když vás někdo bere po tváři šmirglem dvoustovkou. :))) Ještě doplním,že obě jsou kastrované.