Avatar uživatele
Likafina

Kočka, která se chová jako pes

Slyšela jsem, že existuje kočka, která se chová jako pes (aportuje a dá se vycvičit). Nevíte jaká by to mohla být rasa?
Díky za opdověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? beer před 4508 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Kočka, která aportuje se jmenuje mainská mývalí kočka. Naučí se to i spousta dalších koček bez ohledu na rasu – záleží na povaze jedince.
Praxe
http://www.ze­nyprozeny.cz/ar­t/1788-nudite-se-kupte-si-myvali-cicu/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Kočka se může zdánlivě chovat v některých případech jako pes, ale jen když sama chce. Měla jsem postupně kočku a kocourka šedobíle mourovaté a oba aportovali kroužky od PET lahví, do omrzení (mého). Poslední kocourek mi zase venku chodí u nohy. Vycvičit kočku jako psa je proti jejich přirozenosti, oni jsou svobodní a i jejich lásku si musí člověk zasloužit. Mezi milovníky psů a koček jsou taky značné povahové rozdíly a dokonce to nějak na sobě poznáme. Nemyslím ovšem domácnosti, kde je prostě jen spousta zvířat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
michael69

Máme „Mývalky“ dvě.Jednoho kocoura a kočku.Kocour „aportuje“, dá-li se to tak nazvat.Má malinkatou hadrovou myšku,kterou přinese přede mne jakmile přijdu domů.Pustí ji na zem,civí na mě a významně mňouká.Chce jí hodit.Jakmile mu jí hodím na druhý konec bytu okamžitě se za ní vrhne jako by byla živá,ještě s ní nechtíc zahraje na plovoucí podlaze „hokej“,jak se smeká a hned jí zase nese zpět.Celé se to opakuje a je v tom velice vytrvalý.Je to kočičí vášeň.Lov,který mu v bytě chybí.Když najde oběť,která mu je ochotná házet jeho myšku,tak je v sedmém nebi.Pokud nereaguji na jeho mňoukání,natahuje po mne packy či je-li můj obličej v jeho dosahu otírá se mi hlavou o tváře a čelo,jako by dělal „berany,berany,duc“. Kočka na to kašle,ale je velice přítulná.Někdy jen tak přijde rozvalí se vedle mne na posteli,tichounce mraucne a pak čeká rozkulená zda dojde na hlazení pod krkem,na břiše atd. Někdy přijde v noci a nerozpakuje se mne vzbudit v tři ráno lízáním mého obličeje či ruky a tiše u toho přede. Je to „milé“,zvlášť,když za tři hodiny vstáváte do práce a to lízání vypadadá asi jako když vás někdo bere po tváři šmirglem dvoustovkou. :))) Ještě doplním,že obě jsou kastrované.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek