Avatar uživatele
Kirra

Je lepší pořídit si 2 kočky místo jedné?

Když jsem byla malá, pořídili si rodiče kočku. Bydleli jsme v bezpečné lokalitě Starého Města, kde se kočka zdržovala v zahradách s kočičími kamarády, jen desítku metrů od domu. Potom jsme se ale přestěhovali do rušné části města, kde kočička přišla o možnost výběhu a kočičích kamarádů. Těch svých posledních let v bytě strádala, i když jsem se snažila jí čas ukrátit různými hrami. Kočičího kamaráda jsem jí nedokázala vynahradit.

Teď jsou rodiče přesvědčeni o adopci kočky z útulku. Myslím si ale, že by bylo lepší si pořídit dvě na sebe zvyklé kočičky místo jedné. Mohly by si za dobu naší nepřítomnosti dělat společnost a určitě by spolu lépe snesly změnu prostředí a odloučení od stávající smečky. Rodiče jsou ale proti.

Jaký máte názor na počet koček a jak byste vy popř. přesvědčili rodiče k adopci dvou, místo jedné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanny 2, Sůwa, gagaga před 3768 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Pokud by měla kočka být přes den sama v bytě, určitě bude lépe si vzít dvě a to nejlépe sourozence. Udělala jsem to taky tak, jenže kočička dík své nezvladatelnosti přišla o život a zůstal mi jen kocourek. Už to tak nevadí, protože jsem v důchodu a skoro od něj neodcházím. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Já ksdyž jsem si brala kotě,tak jsem si taky vzala rovnou dvě.Mamka má hejno koček a mezi nimi dvě stejně stará koťátka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Pokud budou z útulku, doporučuji dvě. Jsou už na jakýsi společenský život zvyklé a bude to pro ně totiž lepší.
Kotě přímo od kočky může být klidně samo. Zvykne si lehce a navíc – kočky jsou snad nejlepší spáči, prospí většinu dne ))
Zkušenost
Doplňuji:
A ještě další věc – nejlepší bude aby byly obě přibližně stejného stáří (spíše mladší), s určitými návyky (záchod) a kastrované (pokud nejsou,kastraci provést u svého veterináře).
Všechny tyto informace i další (např. povahové vlastnosti zvířat) a cenu vám poskytnou v útulku. Vybírat proto jen neproblémové jedince a zvířata, která se navzájem alespoň tolerují.
Vet.praxe

Upravil/a: beer

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Určitě dvě kočky. Budou si dělat společnost když zůstanou samy.
Doplňuji:
Péče o jednu kočku je téměř stejná na čas jako péče o dvě kočky. Poněkud vyšší budou pouze náklady za veterináře a krmení, ale pohoda kočiček bude mnohem vyšší.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Čím víc, tím líp. Až přijde bída, bude víc králíků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krakis

Tak ty dvounohé na sex jsou lepší dvě,ale doma bohatě stačí jedna...... 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata