Klarisa

Najdeme ještě kočku?

Před půl rokem jsem koupila dceři kočku a dnes jak jsme se vzbudili kočka se vypařila.Dcera se z toho zhroutila,byla nejen drahá,ale i krásná a ted už ji nenajdem.Byli jsme ji hledat,ale slehla se po ní zem.Sama jsem z toho zoufalá,protože moje dcera se z toho už nevzpamatuje,když si ji tak moc přála.Na koupi nové kočky už nemám peníze.Vůbec nechápu jak mohla utéct,když byly jen otevřené ventilačky jako vždycky.Tolik jsme ji hlídali.Myslíte,že se vrátí?
Doplňuji:
Kočka se o půl 1 ráno objevila doma v bytě,nevíme jak se tu dostala.Slyšela jsem mnoukání a otevřela všude dveře i na chodbu.Ale ráno soused říkal,že byla ve sklepě,který byl zavřený.Takže dcera je štastná a kočka je zavřená v pokoji,dívá se z okna a přemýšlí jak utéct.

Nejlepší odpověď
kropitko

Určitá šance,že se vrátí tu určitě je. Zkoušejte ji volat,ptát se lidí,obvolat útulky,nabízet odměnu apod. Škoda že jste ji neměli načipovanou,nebo kdyby měla aspoň obojek,nebo tetování…no to tak pro příště. Zítra se pokuste třeba obvolat veterináře ve vašem okolí?!
Doplňuji:
No vidíte Klariso,já jsem si to myslela,když uteče z domova,tak tu určitá šance je. Zajděte na veterinu,nechte ji otetovat,očipovat a nebo jí dejte aspoň obojek,kde bude mít Vaše jméno a adresu,klidně tam napište,že v případě nálezu,dáte odměnu…přeji Vám to,že se vrátila,mě už ne a je to půl roku,ale já ho ztratila u syna na chatě,do dneška si to vyčítám,není den,abych si nevzpoměla,jak moc jsem pitomá(no to byl,jen obyčejný kocourek,ale i tak to pořád moc bolí,protože nevím,co se s ním stalo)

Další odpovědi
annas

Je mně líto, že se zatoulala Vaše kočička. Možná se dostala dál než obvykle a přišla k hodným lidem. Ale začne se jí stýskat a myslím si, že se vrátí se domů. Nám se vždy kočka vrátila, dokonce po měsíci. Třeba je někde zavřená a nemůže se dostat ven.
Ale je také pravda, že v sousední ulici se ztratil kocourek, zatoulal se a přišel k nám. Až si zvykl, náhodou jsme se dověděli, že patřil někomu jinému. Nechali nám ho, protože si mezitím pořídili jiného.
Ale šlo o obyčejné nešlechtěné kočky.
Zkuste vyvěsit letáky a požádat lidi o pomoc.
Přeji vám, aby se Vaše kočička vrátila v pořádku domů. Držím pěstičky.

ReHu

Klariso, naprosto nechápu, z jakého důvodu kupuješ drahou kočku, když jsi tu už několikrát psala, jak jsi na tom finančně bídně. V útulcích je tak moc krásných koťátek – zdarma.
Píšeš o penězích za prodej ledviny a pak z tebe vypadne, že kupuješ drahou kočku.
A proč píšeš, že se z toho dcera nevzpamatuje????
Jasně, že vzpamatuje, je to někdy chvíli trvá.

A kočka se může vrátit i za pár dní.
A také jde trochu i o to, kde bydlíte a jestli jste i učili moc se netoulat.
Můj kocourek chodí na procházky jen po velmi blízkém okolí a každou noc je doma.
Volila bych letáky po okolí. S fotkou a kontaktem.

1popelka1

Nechci vás stresovat ještě víc, ale je pravděpobné, že už se nevrátí, možná ji i přejelo auto.

Za novou kočičku nemusíte utrácet horentní sumy, je spousta lidí, kteří se starají o zbloudilé a jsou rádi, když kočičky můžou předat hodným lidem, kteří se o ně budou dobře starat.
Doplňuji:
Samozřejmě obvolejte útulky, veterináře, vyvěste případně plakáty, ptejte se známých.

iwetax

Známím se vyplatilo vylepit plakáty s fotkou a popisem. Přestože milovaná fena křížence byla zadarmo, vypsali odměnu 2000kč a hned se našla.

monzy197

Rozhodně vyčkejte, ale vylepujte plakáty,ptejte se lidí a obvolejte útulky,je možné že ji někdo ukradl a tak za ní vypište odměnu.Pokud bydlíte ve vesnici zkuste se po ni podívat možná po sousedech v kůlnách a garážích.Snad se najde

pastel.ka

Nevím v jakém bytě bydlíte, ale kočka je od přírody lovec a co se hne, to ji zaujme.
Proto je smutná a kouká ven.
Kočka není pes a odepíráte jí to, co ji je vlastní…volnost, lovení, běhání, kamarádění s jinými kočkami.
Berte ji týden na vodítko ven, potom se s ní vracejte tak, kudy jste přišly, případně ji naučte na okno, pokud bydlíte v přízemí…buďte s ní a mluvte na ní…bude se držet ve vaší blízkosti…po 14 dnech ji odpojte z obojku a nechte na volno, držte se v povzdálí…nebojte, vrátí se…doufám že je kastrovaná, u mě to fungovalo v případě 2 kocourů a jedné kočky v posledních 10 letech.
Přeji hodně štěstí.