hippeace

Kočka zvyklá na zahradu – zvládne bydlet v paneláku?

Ahoj mám kocourka není kastrovaný a je zvyklý že přes den je puštěný venku každé ráno se vehementně dožaduje toho aby ho někdo pustil. Kvůli škole se ale budu stěhovat a doma ho nenechám (mám své důvody). Je možnost že si zvykne? I bez kastrace?
Případně když ho vykastruju tak by ten přechod mohl zvládnout ne?

Odpovědi
beer

Pokud se jedná o ještě mladé zvíře, kastrace by mohla při navykání na domácí prostředí pomoci – kastráti totiž bývají většinou mnohem klidnější povahy. Nekastrovaného kocoura z mnoha důvodů nedoporučuji v samotném bytě držet vůbec.

Zdroj: Vet.praxe

a623682@drdr

Nejsem veterinar, ale pritelkyne ma dve kocky (kastrovany) a jsou zvykly bejt v byte (venku snad nikdy nebyly) a co mi riklala (prutelkyne), tak kocky zmenu z venku smerem do bytu zvladaji pomerne spatne.
Spis to prober s veterinarem.

marci1

Kočka to nezvládá právě nejlépe. Rady, jak kočce pomoci :
Ačkoli není vhodné měnit životní styl Vaší kočky z venkovní na domácí, je to při stěhování někdy nezbytné a kočka musí v novém domě zůstat zavřená. Pokud Vaše kočka tráví většinu času venku, bylo by lepší jí najít nový domov. Pokud je ale venku jen minimálně, může pro ni být přijatelné, když bude držena uvnitř. Kočky žijící v domácnosti vyžadují větší aktivitu majitele, který se je musí snažit zaujmout, aby více cvičily a nenudily se. Prostředí můžete kočce zpestřit následujícími způsoby:

Schovávejte po domě granulovanou stravu a dejte kočce příležitost „lovit“.
Rozmístěte vyvýšené plošiny a škrabadla, po kterých může kočka lézt.
Hrajte si s kočkou na lov alespoň jednou denně.

http://www.hi­llspet.cz/cs-cz/cat-mature/moving-house-with-your-cat.html

zjentek

jestli ho chceš trestat, tak toto je dobrý trest ..ale jestli ne, tak se o něj připrav ty a zachovej mu jeho prostředí ..na to si zvykne mnohem snáz :o

anonym

Kámoš si vzal potulnou kočku, Má ji v paneláku a ta kočka už vůbec nechce ven, ani na chodbu nejde.